1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si te hapesh Google Adsense per Youtube ne Kosove?

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Spookish, 28 Maj 2022.

 1. Spookish

  Spookish Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje,
  Jam i ri ne kete forum keshtuqe ju kerkoj falje nese eshte bisedu kjo teme me perpara.

  Lexova pak me shume rreth kesaj teme por shumica ishin duke biseduar per banken te cilen mund ta perdorin per te terhequr parate, por une nuk kam arritur ende qe ta verifikoj adsensin ne Youtube, dhe kam si pytje se si i keni vendosur adresat e keto gjerat plus verifikimin e pasaportes nese nuk jetoni ne Shqiperi por ne Kosove qe te mund ta lidhni adsensin e verifikuar pastaj me ndonje llogari bankare.
  Mua me ka mbetur keshtu qe nje kohe te gjate pasiqe nuk kam askend ne Shqiperi qe ti verifikoje informatat si full name, address, tax info, passport verification.

  A keni ndonje sygjerim?
   
 2. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  852
  Pëlqimet:
  202
  Pikë nga trofetë:
  73
  thjesht ndrysho location e youtub channelit nga albania ne USA ose ndonje shtet tjt, pastaj mund te verifikohesh me adsense shqiptare
   
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,285
  Pëlqimet:
  985
  Pikë nga trofetë:
  193
  1. Vendos shtetin Albania ( adresen vendose ate qe e ke ne Kosovë )
  2. Prit pin qe te vjen nga google zgjat deri ne 20 dite maximumi
  3. Pasi qe ta verefikosh llogarine e AdSense ik ne kuks dhe zgjidh nje bank un ta preferoj (Raiffeisen)
  4. Merre Pasaporten me vehte dhe nje deshmi te adreses tende ku banon (leter nga pagesat e ujit ose diq e tille)
  5. Beje Print ( Welcome Emailin nga Google ) , sepse mund te ta kerkojn gjate hapjes se llogarise.
  6. Pasi te aktivizohet llogaria merre IBAN dhe vendose ne Google Payments.
  7. Je gati
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. erjoni1

  erjoni1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  Une e kam nje account nje here te bere pagese me te
   

Shpërndaje faqen

Loading...