1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te fshijme llogarine ne facebook, njehere e pergjithmone.

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga denada, 15 Janar 2015.

 1. denada

  denada Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  N.q.s po humbisni kohen e vlefshme ne facebook atehere beni mire te fshini llogarine tuaj atje. OOOPS. Facebook NUK ka nje opsion te mirefillte qe te fshije te dhenat e tua personale.

  Ekziston nje opsion i quajtur “Deactivate” (Caktivizo), por edhe pas ketij veprimi, ju mund te riaktivizoni llogarine ne cast.

  Ky eshte nje problem, jo vetem per faktin qe cenon privatesine tuaj, por edhe sepse ju tundon te rihyni serish ne Facebook.

  Pa humbur kohe, le te fillojme proceduren e clirimit tone nga Facebook. Ndiqni linkun http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account . Vendosni emailin tuaj ne kutine perkatese dhe me pas shtypni “Submit”. Brenda pak diteve llogaria juaj do te fshihet dhe ju shume shpejt do te gezoni daljet ne natyre, leximin e ndonje libri, aktivitetet sportive etj etj.
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me saktesisht brenda 14 diteve, por brenda atyre 14 diteve ju nuk duhet qe ta hapni Facebook perndryshe llogaria aktivizohet prap.
  Pasi te kalojn 14 dit (2 jave) atehere llogara fshihet pergjithmone.
   
  alajdin pëlqen postimin.
 3. denada

  denada Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  @blerim po pra nuk duhet te hym brenda atyre 14 diteve nqs ne e hapim prap ate llogari brenda 14 diteshit ajo prap do te aktivizohet aktivizohet.
   
 4. denada

  denada Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Te dashur miq shum njerez jane bere preh e fb dhe harxhojne shume koh duke ndenjur ne fb.Por mbi te gjitha kemi harruar mikun tone me te shtrenjte librin duke u bere viktima te fb.
  Dhe tek ky link qe un kam paraqitur me larte eshte e vertet qe ne munda te fshijme nje akaunt pergjithmone.Un dje e caktivizova nje fb per ta verifikuar nqs ajo do me mbyleshe apo jo dhe sot hyra per ta konfirmuar nqs do ta kisha aktive apo jo por ajo llogari ishte fshire brenda 24oreve.
  Faleminderit!
   

Shpërndaje faqen

Loading...