1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te fitoj para me website

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Fiksohu, 20 Prill 2020.

 1. Fiksohu

  Fiksohu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  43
  Prsh kam nje website ku gjeneroj trafik shqiptar cilat ads mi kishit sugjeru per me bo pare online qe paguajn mire.
   
 2. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  33
  propeller
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  28
 4. bthaci

  bthaci Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si mundem ta lidh me website tim se skam lidhje hiq nmgid kam hap acc pardje po nuk di ti krijoj reklamat? A mundesh me mi tregu hapat?
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  921
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  173
  Adsterra.com e ke me lehte
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  28
  duhet te kesh 30 ditet e fundit 3K visitor qe te aprvojn per reklama
   
 7. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Mos e perdor!

  Eshte diskutuar per shum arsye pse nuk duhet me perdore kete faqe, listoje pak forumin.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 8. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  ashtu mendoj edhe une , ti vendos ads normal ne adsterra por ato mas 1-2h dalin erotic ads, pastaj fb st le me shpernda e tbllokon edhe webin edhe profilin
   
  miraxh dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 9. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  53
  mgid ndonjeher i aprovon ndonjeher jo si ti teket :p :p :p
   
  miraxh pëlqen postimin.
 10. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  53
  Per mu esh revenuehits. !
   
  miraxh pëlqen postimin.
 11. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  921
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  173
  Nese e ke fjalen per qeto mundesh me i hek erotic ads per qka mos me e perdor ?
  [​IMG]
   
 12. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  ti e bon keshtu dhe nja 20-30min dalin mirë , pastaj shikoje qfarê dalin
   
 13. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Sepse duhesh me dit qe kohe pas kohe shfaqen edhe scam pages neper reklamat e adsterra, e kjo eshte dhe arsyeja qe shum faqe e hajn blocked ne FB neper domena.
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 14. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,802
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un e kam vertetu ket pun ads terra paguan mire, por FB i urren reklamat e adsterra dhe ti zhduk lidhjet .
   
  miraxh pëlqen postimin.
 15. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  53
  ska naj web tjt qe paguan si adsterra dikur ka qen recenuehits por tash spo paguan hic :(
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 16. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  921
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  173
  Po kjo nuk mundet me qene arsyje qe duhet me i than dikuj mos e perdorni se un me adsterra me vetem 1 domain fitoj 300-400euro ne muaj pastaj aty kam 8 domaine se muajin ne adsterra e nxjerr max 1k me site kot fare , dhe per ket qe dalin scam pages mua sme ka rastis ende nje gje e tille por edhe ata si kompani nuk besoj se kam adverts scam pages sepse jan kompani e regjistruar ne Skotland , kshtu qe qdo dukuri negative qe ti ke pas me kete kompani besoj se kishte qene me mire te kontakoje me ta se pari sepse do ta kishin zgjedh problemin , dhe sa per blocked ne fb mundesh me i hek domenat blocked pa problem nese faqja jote nuk eshte kunder rregullave te fb.

  Qdo te mire
   
  miraxh pëlqen postimin.
 17. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  316
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si arrin me pas trafik .
  Keto 8 domaina i ke me ni account ne adterra apo krejt veqa veq edhe pagesat si merr ?
  Edhe e treta su ne e hek nje domain block nga fcb . flm
   
 18. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Une i thom dikujt mos me perdore nje "kompani" ne baze te pervojes, dhe perderisa un kam patur problem me kete kompani eshte normale, qe duhet tju tregoj te tjerve me cfar problemesh munden te ndeshen. Nese dikush ka kohe dhe nerva qe nonstop te qendroj duke i çbllokuar domenet e tij ne fb, atehere eshte i lire te bej cfar te deshiroj.

  Nese ti fiton nga 300-400euro ne muaj, bravo per ty, ishalla i fiton edhe 10k, un ndoshta aq i kam fituar per 1 dit me kete kompani(300e) por perseri e kam larguar nga faqet e mia po per keta arsyen e vlersimit te trafikut, sepse tek e fundit e vlersoj vizitorin qe futet ne faqen time, dhe nuk dua qe ti shfaqen reklama mashtruese ose phishing, e as erotic, sepse tek e fundit nuk eshte futur ne faqe porno, por informative.

  Me adsterra ka persona qe kan patur problem edhe me bankat, pasi qe jau kan leshu lekt, shkaku burimit.

  Une kam bere kerkes qe parat tmi leshojn ne BTC, dhe nga janari/shkurti akoma ska asgje ne kete drejtim, tani paramendoje...
   
  @science dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 19. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  921
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  173
  400euro max vetem me 1 domain ndersa max 1k vetem me adsterra i fitoj me faqe koti e perdor qe 2 vite dhe kurr asnje problem skam pas pagesat i marr me paypal , 2-3 her ka nodh me u vanu pagesa 1 ose 2 dite per shkaqe festash se mbaj mend , vlen te theksohet se suportin e kan shum te shpejt per qdo tikete qe krijon problemi te zgjedhet per 20-30 min max ne oraret e punes , poashtu ofrojn ndihma edhe ne skype me menagjer personal edhe ata i ndalojn kto gjera por ka njerz qe integrojn phishing apo scams ne shum menyra te ndryshme , edhe me google adsense ka shum faqe phish apo scam tani a duhet me i vu fajin adsense ? Absolutisht Jo , por ajo qe do te thuash ti eshte diqka tjeter per faqe serioze edhe un nuk e keshilloj te perdorin adsterra , un te tregova kam diku 8 domaine aty qe me rrin kot dhe i kam fut per tme gjeneruar te ardhura shtes kshtu qe nuk eshte gje e keqe te marresh 1k ne muaj me pak pune :)


  @profesori trafik si marr , ka shum menyra per trafik , fb , twitter , seo etc
  te gjitha domainet i kam me nje account
  domain nga facebook e heq me request kontakto fb.
   
  profesori pëlqen postimin.
 20. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Urime per ty, cfar te them tjeter, i hajsh met shnosha ato 1k ne muajt nese i fiton.

  Pervoja ime me shoke eshte shum ndryshe nga pervoja yte super pozitive me kete kompani.
   

Shpërndaje faqen

Loading...