1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Si te bllokojme nje instagram fake? Report it please!

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga immortal.boy, 5 Korrik 2017.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Pershendetje, te gjithve,.
  Doja nje ndihme sado pak nga gjithsecili prej jush, pasi nje mikeshes time i kan hapur nje instagram fake!
  do doja nga secili prej jush nga nje report qe te bejm te mundur mbylljen e tij.
  Profili i instagramit : https://www.instagram.com/erisajda_09/
  ju lutemi te gjithve te bejm te mundur mbylljen e instagramit.

  profili origjinal : https://www.instagram.com/itskristelacela/
   
 2. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  415
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  po e nisë une kete +1 Report :) Shpresoj te mbyllet sa ma shpejt, nuk i duhen meshum se 7-8 reports.
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 3. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Faleminderit Edmond. Ju lutna kush ka mundesi t bej report.
   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,226
  Pëlqimet:
  465
  Pikë nga trofetë:
  213
  Nuk ka rendesi shum sa reporte bohen , ka rendesi shum se kush i bon ato reporte , ata i kqyrin dhe cilat ip bojn report dhe kush jan ata persona qe bojn report. Me 1 report kam mbyll instagram.

  Nese don kjo qika qe me u mbyll aj instagram e bon report ket instagram permes telefonit ose ip qe e ka instagramin e saj personal , poashtu ju dergon dhe nje ID e saj, ashtu e mbyllin mbrenda 24 or.
   
 5. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  E di qe verehen ip , ajo nuk eshte ne emrin e saj te vertet , pastaj id? Po si e verteton instagrami qe ky eshte fake dhe jo origjinali? Mendoj se me nja 10-15 report e mbyllim. Ketu jemi 10k antar .
   
 6. Er4ld

  Er4ld Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
  ma e mira esht qe ta boj ajo report vet , edhe te thot qe " pretending to be me", se instagrami perdor edhe face recognition edhe e blloko ne ni koh te shkurter
   
  immortal.boy dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,171
  Pëlqimet:
  890
  Pikë nga trofetë:
  358
  Reported
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 8. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Eshte paksa e komplikuar personi nuk ndodhet ketu, passwordin e instagramit e ka siklet me e dhene , ndoshta do kete biseda private. Prndj nese bejm te gjith report besoj dhe mund t mbyllet. Faleminderit te gjithve qe keni ba report.
   
 9. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  415
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  po eshte shum e sakt ajo qe po e thu ti vlla, me 1 report e kryn nese je personi i autorizuar per at njeri te caktuar ose nese i jep prova qe ty te eshte hape profil i rrejshem, kam mbyll edhe une me qindra vetem me 1 report ne ate menyr por ktu eshte pak me ndryshe pasi qe ne nuk po i raportojm si nje Menagjues i profilit edhe kjo don meshum reporte.
   
  immortal.boy dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 10. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Cunat duken pak aktive per keshtu gjerash ndihma te tilla qe skushtojne asgje. :(
   
 11. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Cuna ju lutem kush ka mundesi dhe njeher te rikthemi me disa report te fuqishem ta mbyllim sot.
   
 12. beharluu

  beharluu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  417
  Pëlqimet:
  100
  Pikë nga trofetë:
  68
  u mshel ky insta e mos lyp reporte ma
   
 13. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  nuk eshte mbyllur akoma ....
   
 14. beharluu

  beharluu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  417
  Pëlqimet:
  100
  Pikë nga trofetë:
  68
  User not found
   
 15. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  [​IMG]
   
 16. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  43
  [​IMG]Done.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 17. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Faleminderit vlla, nese ka dikush mundesi le te vazhdoje me raport.
   
 18. Koraab

  Koraab Anëtar Aktiv

  Postimet:
  435
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Reported
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 19. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,443
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  193
  Faleminderit Koraab :)
   
 20. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  114
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  Edhe prej meje e ka REPORT
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...