1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te bej nje site me ble online ??????

Tema tek 'Programim' e hapur nga AlbIT.fr, 13 Dhjetor 2018.

 1. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Prsh shqipee.
  Deshta me dit se si eshte emundur me kriju nje faqe ku eshte edhe mundsia me ble Online.
  Psh: Du me pas nje web i cili ben shitjen e maicave te ndryshme.
  Qfra gjuhe programuse duhet me perdor ose a ka naj plugin qe e mundson ket funksion?

  FLM per mirkuptim dhe per kohen qe e shpenzoni per te me dhen nje prgj
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  Bli një host, instalo wordpress dhe perdore ndonje theme ose plugins per këtë. Ka dhjetra themes dhe plugins
   
  BlackEagle dhe AlbIT.fr pëlqejnë postimin.
 3. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  E nese duhet me programu qa duhet me dit?
   
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Html css js tana kapak por me wordpress r ke shum shum ma leht
   
  AlbIT.fr pëlqen postimin.
 5. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  shum e ki ma leht me wordpress edhe ato plugina qe i instalon munden me pas viruse :D dhe me ti marr credit card kur te blen perdorusi dhe pastaj jep pergjegjsi (Nese e ki legal)
  Me e mira programo vet le qka thojn plugina, nese ki qef mi pas gjerat e tua programo vet e jo gati se te shfrytzojn
  Kalo saper
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 6. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Programimi vet te kerkon kohe dhe shume njohuri, kur thom njohuri i referohem me shume siguris pasi qe ne nje web qe don me shit produkte duhet me pas siguri te lart shkaku i kredit kartelave.
  Sygjerimi jem: fillo njehere me shopify
   
 7. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,243
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  kush mtregon si ta rregulloj checkout per memujt fansat me ble me kartel sepse ekam bo me stripe po poma qet unable diqka spo munet me u bo pagesa
   
 8. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Nuk osht qe po du me bo veq kesh i interesum per me dit qysh funksionon, flm per kshillen, po masi e permene qa dmth shopify nese kish pas mundsi me ma spjegu?
   
 9. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  Te kisha sygjeru me pagu ndonje qe ta krijoje faqen pasi qe ti nuk paske njohuri me lehte e ke ti thuash dikujt ta beje per ty.
   
 10. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Programo vet
   
 11. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Qita pe pres me mthon.
  Se pom doket ske e qart pytja me fillim.
  A bon me dit qa duhet me dit perpos html,css edhe js ma shum.
   
 12. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk kam lidhje ne kete gjuhte te thjesht po ma mir esht mi ndreq vet senet se ka dikush qe te vezhgon
   
  AlbIT.fr pëlqen postimin.
 13. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Besoj qe html css javascript dhe php por duhet qe edhe sigurin me pa tlart qysh ka than edhe blerimr se tu gjuhen hakerat me ti vjedh cct
   
  AlbIT.fr pëlqen postimin.
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  Përdor më mirë paypal dhe shmangë shumë probleme.
   
  AlbIT.fr pëlqen postimin.
 15. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Si i hik problemeve ???
  E njejta eshte
   
 16. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk është e njëjta. Personi e bënë pagesën nga siti i paypal dhe asnjë plugins nuk mund të ruaj të dhënat personale.
   
  M.L pëlqen postimin.
 17. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  nice method, I forgot it
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 18. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ka dy mundesi pa programuar Jane metoda qe I perdorin mijera shires neper bote
  1) WordPress+woocomerce
  2) shopify : te duhet te paguash por ke CDO gje gati
   
 19. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  1- Nqs ke aftesi krijoje vete, ke me shume siguri.
  2- Nqs nuk ke aftesi ta krijosh, por je i afte ta mbrosh perdore Wordpress+woo e-commerce
  3- Nqs ke buxhet mjaftushem perdor shopify, kjo eshte disi praktike por qe te duhet ta mbrosh siguriaht.
   
 20. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Po qa duhet me dit per me bo vet se qita hala kerlush sma tregoj
   

Shpërndaje faqen

Loading...