1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si ta përdorim internetin prej telefonit në kompjuter ?

Tema tek 'Mësime' e hapur nga [email protected], 16 Korrik 2013.

 1. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  [​IMG]
  1. Kyçeni telefonin tuaj me kompjuter me USB kabllo, pasi ta kyçni sigurohuni që pc juaj e njeh telefonin, nëse jo atëhere duhet të shkarkojmë aplikacionin i cili na mundëson këtë. Qdo telefonin ka aplikacionin e tij të veçantëpsh Nokia ka aplikacionin "Nokia PC Suite" pra shkarkojmë këtë aplikacion e instalojmë edhe kyçim telefonin në PC.
  2. Start > RUN > ncpa.cpl dhe kliko ENTER. Pastaj na shfaqet një dritare e re ku në anën e majtë të saj klikojmë “Create New Connection” dhe vazhdojmë sikurse në fotot e meposhtma:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Vendosim një emër sipas dëshirës tonë
  [​IMG]
  Shënojme numrin e telefonit kështu
  *99#
  [​IMG]

  [​IMG]
  TekUsername shënojmë +37744xxxxxx(vala) ose +38649xxxxxx(ipko), hapësiren e passwordit lëre ashtu zbrazët ndërsa dy katrorët më poshtë lëri të zbrazët ashtu siç janë
  [​IMG]
  Kliko "Connect" dhe do te lidhet pc juaj në internet nga telefoni juaj.
  [​IMG]
   
  albion65 dhe Granit Bajrami pëlqejnë postimin.
 2. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  - nuk pom bon a e ki provu a vetem e ki postu ? e provova me Nokia 6300 por nuk po bon kshtu kjart e ki tregu e kuptova kejt qysh e ki spjegu e bëra por spo bon ?
   
 3. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  kur t`klikoj me kyq shkrun n`tel. pasket data not allowed
   
 4. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  FitimKurteshi Po e kum provu mu um ka ba dhe pastaj e postova vetem ndiqi hapat si me lart mos ke bere ndonje Gabim dhe nuk funkisonon.
  A e ke bere kete hap:
   
  Granit Bajrami pëlqen postimin.
 5. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  - un thash shum kjart e ki spjegu shum let e kuptova edhe kejt e kuptojn po nuk bën e downlodova Nokia PC Suite por prap nuk bon qashtu kur du mu kyq ma qet ntel... pasket data not allowed
   
 6. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  581
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  58
  per iphone 4 a vlen ?
   
 7. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88

  jo
   
  Last edited: 8 Dhjetor 2013
  Granit Bajrami pëlqen postimin.
 8. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  kjo nuk ban ne iphone 4
   
 9. doni!

  doni! Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  ne iphone 4 mundesh me kriju hotspot por nuk e di a eshte e mundur ti qasesh nga kompjutori, sepse personalisht nuk posedoj iphone..
   

Shpërndaje faqen

Loading...