1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si ta ndez wireless per ACER TRAVELMATE 4200 SERIES

Tema tek 'Drivera' e hapur nga rebelisistemit, 19 Nëntor 2016.

 1. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  E kisha laptopin ACER TRAVELMATE 4200 SERIES me windows XP por sme punonte wirelessi edhe pse i kishte driverat, ndaj vendosa ta formatoje me win7 por perseri edhe pse driverat e wifi jane ne rregulle wirelesi nuk ndizet, skam len buton pa shtypur por asgje...edhe ne bios pash por atje skishte asgje per wirelessin. Ju lutem me ndihmoni se si ta ndez wirellesin
   
 2. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,264
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  258
  change adapter settings -> Enable

  e ke provu ?
   
 4. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  po vella enable eshte
   
 5. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,082
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Shiko anash laptopit munesh me pas 1 shirit ON dhe OFF
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,264
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  258
  ma do menja se ke problem hardware . kalo ne servis.
   
 7. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  u rregullua i erdhi mendja vet
   

Shpërndaje faqen

Loading...