1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Si ta Instaloj KODI TV ne Samsung Smart TV

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga pumma, 23 Janar 2016.

 1. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  573
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje Antar e kom nje TV samsung ES8000 Sistem operativ LINUX .. a din dikush se si muj mi instalu KODI TV.. faleminderit!
   
 2. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  nese e ki smard tv e lidh me internet hin ne play store e instalon kodi tv
   
 3. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  573
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  58
  popo smart tv osht, nuk ka play store se nuk osht Android po LINUX!!
  http://kodi.tv/download/ ktu mundesh mi kqyr per linux po spo di qysh mi instalu
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Tek Guide e ke te shpjeguar si mundesh me instalu

  Tek konzolla i shkruan keto komanda, sipas renditjes me poshte:

  sudo apt-get install software-properties-common
  sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
  sudo apt-get update
  sudo apt-get install kodi
   
 5. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  573
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  58
  @boom3rang po keto i kom pa po nuk pi kuptoj dot.. nqofse kishe mujt ma detajisht !

  p.s mos rasisht Setupi per ubuntu funksionon edhe ne linux! pasi qe jon file me .iso ?
   
  Last edited: 24 Janar 2016
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Po funksionon pa problem.
   
  pumma pëlqen postimin.
 7. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  573
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  58
  ne rregull faleminderit shum,
   
 8. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  573
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  58
  Tentova ta shkarkoj Kodin ne formatin "Ubuntu" nga web brosweri i TV's nuk me funksionoj!!
  mos duhet me nje flash disk mi fut ?
   
 9. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Samsung Smart TV jane me OS tizen te Linuxit....me sa kam lexuar une ne internet ende ska dal versioni per TV
   
 10. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,678
  Pëlqimet:
  514
  Pikë nga trofetë:
  208
  e ke ubuntu ?
  a hap dot console me shkrujt ?
   
 11. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  573
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  58
  skek ku e hap ne tv at console ?
   
 12. emigrant

  emigrant Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
 13. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,678
  Pëlqimet:
  514
  Pikë nga trofetë:
  208
  padashje jom keqkuptu -_- ke naj app installer ?
  kerko per xbmc
  ose XBMC media ndoshta e gjen.!
   
 14. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  shume mire e ka emigrant ssiptv funksionon shume mire edhe ne samsung por nuk e di pse nuk po e aktivizoni smart iptv 6 € e ke per gjithe.
   
 15. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
 16. limi75

  limi75 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  150
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  31
  Ske nevojë për kodi
  Instalo Smartiptv dhe kryet puna njëjtë edhe une kam Samsung smart TV ES 8000 dhe skam asnjë problem vetëm të duhet një internet të shpejt dhe stabil
   
 17. Albini~IT

  Albini~IT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  43
  emigrant dhe jetmiri_01 pëlqejnë postimin.
 18. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  me sa e di une Smartiptv punon vetem 7 dit pastaj duhet me dhon Donation per me ta lshu pergjith, nashta jom gabim.

  met mira
   
 19. Albini~IT

  Albini~IT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  43
  Fb.com/AlbaniaIPTV1
  Ktu postoj iptv me tv shqip
   
 20. Julian21

  Julian21 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Përshendetje....kam dhe une nje smart tv lg.....po nuk istalojme dot asgje.....si mundem te istaloje kodin ose do nje gje tjeter
   

Shpërndaje faqen

Loading...