1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si ta heqim iCloud nëse ja kemi haruar passwordin

Tema tek 'iOS' e hapur nga Semin, 3 Korrik 2016.

 1. Semin

  Semin Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Përshëndetje grupi.
  Doja të ju tregoj si heqet iCloud nese ja keni harru pw dhe ende vazhdoni ta keni ne telefon at iCloud.
  Vërejtje(Vetëm ata qe e kan on Mailin në iCloud munden me bo kto).
  Hapat jan këto shkoni në iforgot.apple.com
  Shkruani iCloudin pastaj zgjidheni që mesazhi të ju vje në icloud.
  Pas këti hapi në (telefon)Mail do ju vje mesazh se keni kërkuar të ndëroni passwordin që e keni harruar.
  Në email do klikoni reset password pastaj do ju hapet safari dhe do e shkruani pw e ri, pas kësaj pw do i ndrohet dhe iCloudin do mund ta hjekni ose tash më ja dini Passwordin.
  Best Regards :)
  Ps vetëm nëse e keni si kjo ne fotografi
  [​IMG]
   
 2. besarti123

  besarti123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  316
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  po semi a bon ne chat mem shkru
   

Shpërndaje faqen

Loading...