1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si ta bëj unlock iPhone 6

Tema tek 'iOS' e hapur nga Atlanti, 11 Gusht 2018.

1. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Mirdita!Kam një iphone 6 dhuratë prej një familjari dhe ky iphone ka numër të zvicrës,pyetja është:si mundem me përdor këtë iphone me kartelë p.sh. të valës,ju lutem më sa më hollësisht të më tregoni,flm.

2. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Janë bërë 5 ditë që kam kërkuar ndihmë dhe ende askush nuk qenka përgjigjur!
    Po e përsëris pyetjen:Kam një iphone 6 dhuratë prej një familjari dhe ky iphone ka numër të zvicrës,pyetja është:si mundem me përdor këtë iphone me kartelë të valës?

3. Poshnjari

Poshnjari Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,231
    Pëlqimet:
    329
    Pikë nga trofetë:
    113
    Duhet te kontaktosh kompanine zviceriane dhe ata te kthejne pergjigje. Tani nuk ke me shance qe te zhblokosh nje iPhone.

4. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18

Last edited: 16 Gusht 2018
  5. @Alvi

@Alvi Anëtar i Njohur

Postimet:
    617
    Pëlqimet:
    151
    Pikë nga trofetë:
    88
    Po bie ne veshtiresi Amerika per te zhbllokuar Iphone te keqberesve, lere serviset ne Shqiperi e Kosove.
    Shpresoj ta hapesh sa me shpejt, KLM

6. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Çka ka lidhje kjo me:Po bie ne veshtiresi Amerika per te zhbllokuar Iphone te keqberesve, lere serviset ne Shqiperi e Kosove.Ky iphone nuk është as i keqbërësve dhe as i vjedhur,plus unë tregova se i ka kaluar kontrata(nëse të ka interesuar ke mundur ta shikosh që e kam përmendur)nëse nuk të ka interesu ose nuk e di se a zhbllokohet mos shkruaj hiq!

7. @Alvi

@Alvi Anëtar i Njohur

Postimet:
    617
    Pëlqimet:
    151
    Pikë nga trofetë:
    88
    Nese Iphone eshte locked nuk ka dallim nese e ke te vjedhur apo e ke te nje familjari,

8. Poshnjari

Postimet:
    1,231
    Pëlqimet:
    329
    Pikë nga trofetë:
    113
    Mos i ngatërro gjerat tjeter iCloud dhe tjeter bllokim rrjeti. Nuk ka lidhje njera me tjetrën. @Atlanti edhe pse e ka kaluar kontraten duhet tu shkruash nje email, por me e mira eshte t'i marrësh ne tel dhe tu thuash qe ta zhbllokojne. Por me shume mundesi duhet te paguash nje tarife.

BlackEagle pëlqen postimin.
  9. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Po a nuk ka mundësi që të zhbllokohet në Kosovë,më herët kam dëgjuar që i zhbllokojnë edhe këtu nëpër shitore/servise të telefonave mobilë.

10. Poshnjari

Postimet:
    1,231
    Pëlqimet:
    329
    Pikë nga trofetë:
    113
    Nuk di gje per aty. Nese do me dërgo ne mp imei dhe rrjetin ku është kycuar mobili.

11. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Po përse ta dërgoj në mp imei dhe rrjetin,a mund ta zhbllokosh ti,apo?

12. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Nëse e di emailin edhe passwordin e icloud dhe iTunes a mund ta zhbllokoj vetë,dhe nëse po a fshihen fajllat që janë në iphone dmth a duhet ta formatoj iphonin?

13. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    E bëra një pyetje më herët por nuk u përgjigj askush,do ta përsëris:Nëse e di emailin edhe passwordin e icloud dhe iTunes a mund ta zhbllokoj vetë,dhe nëse po a fshihen fajllat që janë në iphone dmth a duhet ta formatoj iphonin?

14. FitimKurteshi

FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,189
    Pëlqimet:
    168
    Pikë nga trofetë:
    183
    Shko n'mobishopa pyt bre merr informata...

15. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Ndihmë të madhe më ke dhonë[email protected] nëse nuk do ose nuk di nuk ke nevojë me shkru diçka ''veq hajt të boj dishka''.

16. Poshnjari

Postimet:
    1,231
    Pëlqimet:
    329
    Pikë nga trofetë:
    113
    Po mund ta bej kundrejt pageses kuptohet, por me duhen të dhënat e mobilit dhe te rrjetit. Edhe njëherë po e theksoj vetëm zhbllokim rrjeti jo iCloud.
    Ps. Nuk ka lidhje rrjeti me iCloud. Ne lidhje me pyetjen tënde.

17. FitimKurteshi

Postimet:
    1,189
    Pëlqimet:
    168
    Pikë nga trofetë:
    183
    Admini ka faj qiftin tend qe e len nket forum e fol me ket fjalor...
    Siq pe sheh ma shum ki komentu vet tu kerku ndihm e un ndihm nuk tjepa po te tregova me kqyr n'mobishopa e duhet me than faliminderit e jo ksi sjellje arrogante...

BlackEagle pëlqen postimin.
  18. Atlanti

Atlanti Anëtar Aktiv

Postimet:
    441
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Nuk ka nevojë me më tregu a me kqyr në mobishopa a jo,e sa i përket arrogancës munden me pa të tjerët se kush është arrogant,qe edhe prova:Shko n'mobishopa pyt bre merr informata... (mjafton kjo fjali për me u bind të gjithë anëtarët e forumit se kush është arrogant e kush jo.)

19. FitimKurteshi

Postimet:
    1,189
    Pëlqimet:
    168
    Pikë nga trofetë:
    183
    Shikoj tgjitha fjalt qe jav ki kthy gjdo kush qe tka shkru gjdo kush e ka jep mendimin e vet e spaku ka desht met jep ndihm por fjala jote qfar ishte ne qofse nuk e din mos shkruj hiq qfar jon kto fjal ? Ne vend qe duhet me faliminderu gjdo antar qe mundohet per ndihm ti ju flet me ket ton arrogance qe marre duhet met ardh.... tash te raportoj te admini e ne qofse jom un fajtor pranoj gjdo rregull prej adminit koft edhe baned...

Shpërndaje faqen

Loading...