1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si ta bëj unlock iPhone 6

Tema tek 'iOS' e hapur nga Atlanti, 11 Gusht 2018.

 1. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mirdita!Kam një iphone 6 dhuratë prej një familjari dhe ky iphone ka numër të zvicrës,pyetja është:si mundem me përdor këtë iphone me kartelë p.sh. të valës,ju lutem më sa më hollësisht të më tregoni,flm.
   
 2. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Janë bërë 5 ditë që kam kërkuar ndihmë dhe ende askush nuk qenka përgjigjur!
  Po e përsëris pyetjen:Kam një iphone 6 dhuratë prej një familjari dhe ky iphone ka numër të zvicrës,pyetja është:si mundem me përdor këtë iphone me kartelë të valës?
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duhet te kontaktosh kompanine zviceriane dhe ata te kthejne pergjigje. Tani nuk ke me shance qe te zhblokosh nje iPhone.
   
 4. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
   
  Last edited: 16 Gusht 2018
 5. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po bie ne veshtiresi Amerika per te zhbllokuar Iphone te keqberesve, lere serviset ne Shqiperi e Kosove.
  Shpresoj ta hapesh sa me shpejt, KLM
   
 6. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Çka ka lidhje kjo me:Po bie ne veshtiresi Amerika per te zhbllokuar Iphone te keqberesve, lere serviset ne Shqiperi e Kosove.Ky iphone nuk është as i keqbërësve dhe as i vjedhur,plus unë tregova se i ka kaluar kontrata(nëse të ka interesuar ke mundur ta shikosh që e kam përmendur)nëse nuk të ka interesu ose nuk e di se a zhbllokohet mos shkruaj hiq!
   
 7. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nese Iphone eshte locked nuk ka dallim nese e ke te vjedhur apo e ke te nje familjari,
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mos i ngatërro gjerat tjeter iCloud dhe tjeter bllokim rrjeti. Nuk ka lidhje njera me tjetrën. @Atlanti edhe pse e ka kaluar kontraten duhet tu shkruash nje email, por me e mira eshte t'i marrësh ne tel dhe tu thuash qe ta zhbllokojne. Por me shume mundesi duhet te paguash nje tarife.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 9. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po a nuk ka mundësi që të zhbllokohet në Kosovë,më herët kam dëgjuar që i zhbllokojnë edhe këtu nëpër shitore/servise të telefonave mobilë.
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk di gje per aty. Nese do me dërgo ne mp imei dhe rrjetin ku është kycuar mobili.
   
 11. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po përse ta dërgoj në mp imei dhe rrjetin,a mund ta zhbllokosh ti,apo?
   
 12. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nëse e di emailin edhe passwordin e icloud dhe iTunes a mund ta zhbllokoj vetë,dhe nëse po a fshihen fajllat që janë në iphone dmth a duhet ta formatoj iphonin?
   
 13. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  E bëra një pyetje më herët por nuk u përgjigj askush,do ta përsëris:Nëse e di emailin edhe passwordin e icloud dhe iTunes a mund ta zhbllokoj vetë,dhe nëse po a fshihen fajllat që janë në iphone dmth a duhet ta formatoj iphonin?
   
 14. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Shko n'mobishopa pyt bre merr informata...
   
 15. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ndihmë të madhe më ke dhonë[email protected] nëse nuk do ose nuk di nuk ke nevojë me shkru diçka ''veq hajt të boj dishka''.
   
 16. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po mund ta bej kundrejt pageses kuptohet, por me duhen të dhënat e mobilit dhe te rrjetit. Edhe njëherë po e theksoj vetëm zhbllokim rrjeti jo iCloud.
  Ps. Nuk ka lidhje rrjeti me iCloud. Ne lidhje me pyetjen tënde.
   
 17. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Admini ka faj qiftin tend qe e len nket forum e fol me ket fjalor...
  Siq pe sheh ma shum ki komentu vet tu kerku ndihm e un ndihm nuk tjepa po te tregova me kqyr n'mobishopa e duhet me than faliminderit e jo ksi sjellje arrogante...
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 18. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk ka nevojë me më tregu a me kqyr në mobishopa a jo,e sa i përket arrogancës munden me pa të tjerët se kush është arrogant,qe edhe prova:Shko n'mobishopa pyt bre merr informata... (mjafton kjo fjali për me u bind të gjithë anëtarët e forumit se kush është arrogant e kush jo.)
   
 19. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Shikoj tgjitha fjalt qe jav ki kthy gjdo kush qe tka shkru gjdo kush e ka jep mendimin e vet e spaku ka desht met jep ndihm por fjala jote qfar ishte ne qofse nuk e din mos shkruj hiq qfar jon kto fjal ? Ne vend qe duhet me faliminderu gjdo antar qe mundohet per ndihm ti ju flet me ket ton arrogance qe marre duhet met ardh.... tash te raportoj te admini e ne qofse jom un fajtor pranoj gjdo rregull prej adminit koft edhe baned...
   

Shpërndaje faqen

Loading...