1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si të rikthesh një email llogari në hotmail të hackuar?

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga boom3rang, 6 Dhjetor 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,075
  Pëlqimet:
  1,564
  Pikë nga trofetë:
  348
  Pershendetje!

  Vendosa te bej nje video mesim te thjesht pas shum kerkesa te shum njerzve, se si te rikthej nje password, per nje email adrese ne hotmail. Ju lutem qe fillimisht te shikoni me vemendje videon dhe pastaj nese dicka nuk keni te qarte mund ti lexoni me poshte edhe pyetjet e shpeshta, qe do ti postoj.

  Eshte mir te shikoni ne HD, dhe ne full screen, duke klikuar ne kete icon per full screen: [​IMG], kurse per te shikuar ne HD, keto 2 shkronja aty posht tek video duhet te jene me ngjyre te kaltert.

  Video:
  [vimeo]17522904[/vimeo]

  <a class="postlink" href="http://vimeo.com/17522904" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vimeo.com/17522904</a>

  Ose shiko videon ne youtube.
  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HeW9lr_b_WQ[/youtube]
  Pyetjet e shpeshta?

  1. Nuk po mundem te shikoj lidhjen nga video se ku duhet te futem per te resetuar passwordin?

  2. Si mund ta gjej kodin postal?

  3. Cfar nese e kam haruar pergjigjen sekrete(ang. Secret Answer)?
  • Nese e keni haruar pergjigjen sekrete ateher sic e shikuat edhe ne video shkruani thjesht: "I forgot".

  4. Cfar nese e kam haruar email adresen alternative?
  • Nese e ke haruar e-mail adresen alternative ateher fillimisht futu ne kete lidhje:
   https://account.live.com/password/reset shko I forgot my password // Reset your password pastaj shkruaj email adresen e hackuar/vjedhur, dhe me posht shkruaje tekstin qe ndodhet ne foto, dhe klikoni NEXT, duhet te shfaqen 2-3 opsione, por ju duhet te klikoni Email me a reset link, dhe do te shfaqet dicka keshtu: bo*****@hotmail.com, kjo eshte nje prej menyrave per te perkujtuar se cila ka qen email adresa alternative e juaja. Nese nuk mund te perkujtoni se cilen adrese e keni futur si alternative, atehere thjesht shkruani tek fusha per alternate adrese, emailin ne te cilen deshironi te ju kthejne pergjigje stafi i hotmail. psh sikur ne video.

  5. Si te gjej IP-Adresen time?
  • Eshte shum leht vetem se duhet te futeni tek faqja qe do te jap me posht, dhe do te shfaqet ip adresa juaj. Faqja eshte kjo: http://www.ip-adress.com/, ai numri ku shkruan "My IP address is" eshte ip adresa juaj.

  6. Si mund ta gjej emrin e Internet service Provider(ISP)?
  • Eshte shum leht, duhet vetem te futeni ne faqen me larte per ip-adresen: http://www.ip-adress.com/ dhe aty tek reshti i 3-te me te kaltert shkruan, dicka keshtu: ISP of my IP:, aty ndodhet emri i firmes qe ju furnizon me rrjet, duhet te shkruani vetem ate emrin e kompanis, shembull si ne video.

  7. Cfar nese nuk e di daten e sakt kur kam qen i kyçur me sukses un personalisht ne ate adrese te humbur?
  • Nuk ka nevoj te shkruani daten e sakte, por nje date kur keni qen te kyçur ne email adresen tuaj përafersisht.

  8. Per sa ore mund te me kthejn pergjigje?
  • Zakonisht, stafi i hotmail do ju kthejn pergjigje mbrenda 24 ose 48 oreve mund te ndodh qe te zgjase edhe me shum, pra duhet te keni durim, se paku 2-3 dite.

  9. A eshte e sigurt qe funksionon kjo gje?
  • Normalisht qe eshte e sigurt, sic keni patur mundesi te shikoni dhe ne video, pra gjith atë çfar shikuat ne video eshte e vertet, vetem se un kur ju kam derguar te dhenat kam vendosur ip-adresen time reale, dhe emrin e ISP-se time, te cilat nuk jane te njejta me ato çfar shikuat ne video. Mund te them qe funksionon ne 90% te rasteve.

  10. Valle a mund te keqperdoret kjo mundesi qe dikush tjeter te me reseton passwordin tim?
  • Kjo eshte shum rende, vetem se ne rast dikush ju din te gjitha informacionet personale, ose me heret kane pasur mundesi te kyçen ne inboxin tuaj etj.., pra me nje fjale kan njohuri per te gjitha informacionet tuaja, qe nuk eshte nje pune qe rekomandohet.

  Si fund eshte nje gje e thjesht vetem se duhet te keni sukses per ta bindur stafin e hotmail, qe me te vertet email-adresa per te cilen deshironi ta resetoni passwordin eshte e juaja. Si fund sa me shum te dhena te futni ne ate formen aty aq me mir per ju, per ta bindur stafine hotmail.

  Tema te ngjajshme te postuara ne kete forum.
  Postuar nga sg1.
  Code:
  https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=66&t=696
  Shpresoj te zgjidhni problemin tuaj.

  Mirembetshi.
   
 2. Download

  Download Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  1 Tutorial mjaft i vlefshem
  ne kohet e fundit shum imella jan duke u hackuar kshtu qe ja ku eshte edhe ne video tutoriali me kjart dhe me mir.
   
 3. gersi007

  gersi007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  ejjj po keto lloj postimesh sikur nuk lejohen....se jane me permbajtje ilegale dhe mund te keqperdoren..... :|
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,075
  Pëlqimet:
  1,564
  Pikë nga trofetë:
  348
  Cfar ka ketu permbajtje ilegale, ma thuaj te lutem?
   
 5. gersi007

  gersi007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  ky ne rradh te pare eshte nje tutorial qe un e kam lexuar ne HF para ca ditesh..dhe atje ishte me titullin Hacking a Hotmail account..
  Pastaj accountin tim te pare me emrin gersi009 ma bete ban per nje gje te afert me kte....se kisha treguar disa explits ...se si funksionojne dhe se si mund ti mbroni faqet tuaja nga keto........
   
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,075
  Pëlqimet:
  1,564
  Pikë nga trofetë:
  348
  Shiko gersi, ky mesim eshte shkruajtur e gjitha nga pervoja dhe ska asgje ilegale, dhe ska lidhje asgje me forume te tilla qe miren me gjera ilegale.

  E sa per accountin tend, e ke merituar dhe te kan futur ban, keshtu qe ke kujdes herave tjera.

  Dhe si fund kjo eshte dicka personalisht, e ke kot te kerkosh ndihme neper faqet te huaja per ta hackuar faqen ose forumin e itshqip, sepse nuk do maresh nje ndihme te till e as me pak qe do te kesh sukses, nuk deshiroj me teper te futem ne diskutime te kota, kerkoj nga ti, te mos dalesh jasht teme me diskutime ose postime te kota.
   
 7. gersi007

  gersi007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  ore shoku car llafos bre ci ke kto qe kerkoj ndihme ne forume te tjera .........po te ishte puna per ta hackuar forumin itshqip mund ta kisha bere me kohe...dakord.....se per 25 $mund te maresh nje njeri dhe ta mbaroje punen...ok???pastaj un skam arsye pse ta hackoj kte forum......un jam vete anetar i respektuar ne ket forum..
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,075
  Pëlqimet:
  1,564
  Pikë nga trofetë:
  348
  Ja per cfar po flas!
  Code:
  http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=771297
  Kjo eshte verejtja e fundit per ty, nese perseri vazhdon me kesi lloj fjale, do te perjashtoj nga forumi dhe asnjeher me nuk do futesh ne faqe, dhe me pas do vazhdosh te kerkosh ndihme neper faqet e huaja, dhe te paguash njerz per te hackuar itshqip me nga 25$.
   
 9. Xn3t

  Xn3t Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  O rigers mema te flliqi fare vllai . mos u nij me !
  O boom bravo dude , suksese
   
 10. gersi007

  gersi007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  ket account e kam pasur qysh prej 6 muaj perpara...dhe eshte hackuar para 2 muajsh...shkarkova 1 program nga ky forum dhe na doli se ishte stealer...ishte krejtesisht FUD.....dhe me kane hackuar te gjitha adresat email....ai mund te jete nje post qe e ka bere ai qe e ka hackuar......pasi un atje si signature mbaja ket logo qe kam dhe ktu itshqip.com......ok....dhe mos bej akuza te ktilla..neper postime....se ndikon dhe tek anetaret e tjere te forumit ktu...pasi ne ket forum kam arritur qe te krijoj nje reputacion te mire dhe nuk dua ta prish tani..ok
   
 11. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,075
  Pëlqimet:
  1,564
  Pikë nga trofetë:
  348
  Shiko voglush. Keto tentime qesharake, per te arsyetuar veten aspak nuk mund te kalojne tek un. Kete account e ke regjistruar para 2 muajve, dhe jo 6, para 3 muajve as qe ka egzistuar accounti i njejt.

  Code:
  Joined:	10-26-2010
  Tani eshte gje interesante qe me fjalet e tua po ngulfatesh, dhe aspak nuk je duke e lexuar vetem cfar ke shkruajtur. Si ore ndodhi qe personi qe te ka infektuar me ndonje program, qe po supozoje te ishte ndonje i huaj te kerkoj te hackonte kete forum shqiptare, dhe as me pak e as me shum te kishte qene i perjashtuar nga forumi, dhe te njejten ta kishte cekur dhe ne temen e lartepermendur.

  Postimi ne itshqip?
  Postimi origjinal ne Hackforums.net.
  Te them te drejten aspak nuk po kuptoj cfar ke shkruajtur ne anglisht por se paku e kuptova se te paskan perjashtuar.
   
 12. DazzLe

  DazzLe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  285
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  boom3rang shum me ke pelqyer me kete video dhe me ato sgjarimet me posht asgje nuk esht e pa kjart tani per askend te uroj edhe me shum per kete pun qe ke berë dhe beso qe i ke ndimuar mijra njerz qe se kan ditur kete.
   
 13. alb_boy

  alb_boy Anëtar

  Postimet:
  42
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  haha as CIA sdo kishte kaq fakte te mira, bravo admin , po si mer ste vjen turp te kerkosh ndihma ne forume te huaja qe te hackin webe shqiptar ste vjen turp , per mendimin tim leje qe do nje ban prap por do nje ban tjeter nga territori shqiptar , me hup diku andej nga Afrika, bebushat ne felliqen vendin ......
   
 14. beni-2010

  beni-2010 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  boom3rang te pergezoj per ket tuto te mir suksese
   
 15. c1m@

  [email protected] Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Phaaaa ma qart ska ku shkon as Windows Live se kish bo ma qart se bomm3rang suksese vetem para >>>> :D Qeshtu une e pata bo met vertet e ktheva password :)
   
 16. Liridon Limani

  Liridon Limani Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Përshëndetje boom3rang

  Faleminderit për këtë Video Mësim, Unë e kam një llogari @khg-crew.ws dhe e kam harruar fjalëfikimin dhe të gjitha si kam mundësi ta rikthej?
   
 17. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  592
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Te lumtë për tutorialin dhe te lumtë për MODESTINË qe ke ti dhe i gjithë STAFI këtu sepse me ketë rini te sodit me te vërtete eshte vështire.
   
 18. Doom-Cracker

  Doom-Cracker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  flm shum per ket tutorial .
   
 19. GhOsT-BoY

  GhOsT-BoY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  130
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  ne HF duhesh te kesh shum kujdes nje gabim te vogel te vjedhen qdo te dhen qe ke ne PC pasi qe ka shum hackera aty edhe programera qe kan pervoj ne ksi sene keshtu qe Be Careful!
   
 20. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,075
  Pëlqimet:
  1,564
  Pikë nga trofetë:
  348
  Liridon me sa po shoh ky domain nuk eshte aktiv ne domains.live.com, dhe mendoj qe shpresat jane te pakta per tu rikthyer kjo adrese, por edhe po arite ta rikthesh nuk do te posedosh inbox, sepse nuk eshte i lidhur ky domain me hotmail, me heret ka qen por tani duhet nga fillimi perseri pronari i domain adreses te lidh ashtu sic ka qen me heret per te te funksionuar.

  Ja shiko ketu, nuk egziston ky domain ne hotmail.

  Code:
  https://domains.live.com/members/signup.aspx?domain=khg-crew.ws
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...