1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si të riaktivizoni bloget e suspenduar në altervista.

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Alex, 22 Janar 2020.

 1. Alex

  Alex Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  Për të gjith bloggeret qe kan pasur host në altervista dhe sherbimi i tyre është nderprer. Atyre qe ju është suspenduar hosti dhe kan humb databazen e tyre"
  Contentin në website" ata qe dojn ta rikthejn contentin unë ju ofroj një form apeli .

  Për ata qe nuk kan njohuri ku të drejtohen për suportin e altervista unë ju ofroj info
  më poshtë :

  Përshëndetje Altervista!

  Me kujdes, dëshiroj të theksoj se URL-ja ime është pezulluar në Altervista. Kohët e fundit kam zbuluar URL-në e faqes time të internetit: https://www.emriiblogut.altervista.org, e cila është e pezulluar në Altervista, dhe nuk më lejohet të hyj në faqen time e cila më dhuroi falas nga Altervista. Unë jam thjesht një bloger që përpiqem të krijoj emrin tim në internet
  Unë nuk e kam kundërshtuar politikën tuaj. Kërkoj ndjesë për shkelje pa dashje të politikës së Altervista.
  Ju lutemi riaktivizoni faqen time të internetit Hapni URL-në time dhe aktivizoni lidhjen. Faleminderit ekipit në Altervista që e bëri atë një vend të sigurt për të gjithë.
  Ju lutemi hapni Uebfaqen time.
  URL: https://www.emriiblogut.altervista.org


  Dua gjithashtu të shtoj se do të fshijë gjithçka që është e dëmshme dhe qe shkelë politikat e Altervista.


  Qëllimi im i vetëm është të përdor këtë blog vetëm për qëllime edukative.

  gjithçka brenda kushteve politike të Altervista-s.
  Unë do të shkruaj artikuj të ndryshëm në blogun tim, duke përfshirë marketing dixhital, SEO, modë, poezi, teknologji dhe të fituar para.

  a mund të riaktivizoni këtë url "emriiblogut.altervista.org".


  e vlerësoj altervista dhe dua t'ju falënderoj që keni bërë më të mirën tuaj për të qenë një vend i sigurt për të gjithë.
  Kërkoj falje për çdo gabim që kam bërë pa dashje.
  Unë sinqerisht kërkoj falje për shkeljen e politikës se altervista pa qellimin tim.
  Ju lutemi të riaktivizoni sërish shërbimin "emeriiblogut.altervista.org".

  Dua të shtoj se kam lexuar në detaje politikat e altervista-s, dhe do t'i zbatoj.

  Unë dua të fshij të gjithë përmbajtjen e sitit tim emriiblogut.altervista.org, dhe të filloj një blog nga e parë në lidhje me teknologjinë, SEO, aplikacionet dhe marketingun dixhital, poezinë dhe modën. Do të më pëlqente një lidhje nëse ka një databazë të dhënash të vjetër për ta shkarkuar.

  Jam dakord të punoj brenda politikës altervista.
  Gjuha ime është shqipe dhe ndonjëherë nuk i kuptoj mirë politikat altervista ashtu siç janë në italisht dhe anglisht.

  por do të bëj çmos që të përputhem me të gjitha
  Faliminderit paraprakisht!

  Ju duhet ta dergoni kete form apeli ne anglisht në këtë email add ([email protected]).

  Pasi altervista te ju kthej pergjigje do te ju kerkohet info shtes se per qfare doni me perdorur sherbimin.
  Pasi ta dergoni emailin me pershkrim se per qfar do ta perdorni sherbimin.

  Altervista do ta riaktivizoj sherbimin tuaj dhe do te ju jep 12 ore kohe për ta larguar gjdo gje dhe per ta nis nga fillimi.

  Ju mund te ktheni contentin duke i ber back up blogut tuaj.

  Kete apel e shkrova vetem per qellim qe dikujt ti ndihmoj për ta rikthyr databasen pasi personalisht nuk pelqej sherbime falas.

  Gjitha të mirat!
   
  eby, wolf_mc12 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 2. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  38
  Do te me ndihmoje shume me nje info se si te krijoj nje blogger ne altervista, se me sa shikoj e paskan hewur kete sherbim, dhe nuk e di perse.
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
 4. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  38
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
  Me sa provova paska probleme. Provo të kontaktosh me ata.
   
 7. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  38
  E kam provuar ne shume browsera, dhe nga PC te ndryshem, shfaqet po e njejta gje. Kam kontaktuar ne forumin e tyre, por asnje i stafit nuk ka dhene nje pergjigje. Me sa duket do e keni hequr si sherbim, ose do jet drejt fundit si platforem dhe po e lene pasdore. Ishte mire sepse krijoje nje subdomain dhe te instaloje palimit ne wordpress ku mund te testoje shume plugins dhe theme.
   
 8. Alex

  Alex Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  Merr nje VPN të mirë dhe zgjedh lokacion germany ose itali, ose tek e fundit mund ta gjej unë 1 te tille sepse nuk e perdori.
  Dhe as nuk perdori me pako free.
  Me Kontakto në PM. Se edhe shkeputur sherbimi për vendet si Kosova , Shqiperia , Maqedonia.
   

Shpërndaje faqen

Loading...