1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si të pranohemi në AdSense ?

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga DardanDaci, 22 Shkurt 2019.

Tags:
 1. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  977
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  173
  Këto jan disa nga kriteret që duhet ti kete faqja juaj, per tu pranuar ne AdSense.

  Të ketë përmbajtje kualitative.
  Krijoni faqet: Privacy Page, About Us , Contact Us, dhe Disclaimer
  Te kete dizajn te bukur te thjesht dhe profesional
  Faqja duhet te jete e lehte per tu naviguar
  Mos te kete gjëra të panevojshme në sidebar dhe footer
  Te jete search engine friendly
  Te kete shpejtsi te shpejt faqja , [minifikimi i fileve] dhe zgjedhja e nje hosti te mire.
  Te mos keni implementuar ndonje AD Network tjeter , nese keni atehere hiqeni.
  Te keni trafik organik.

  Ju pershendes kaloni mire.
   
  p3n7357, RexhepS, KMN dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  i nderuar une kam addsensen te aktivizuar ne nje domain, por tash dua qe ne te njejtin domain te kem subdomain dhe ati te ket tjeter tem mirpo a me pranon addsense, dhe si duhet te veproj
   
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  977
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  173
  Ska problem vetem rri rregullave te AdSense.
   
 4. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  nregull e codin e reklamawe si ti wendosi
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Njësoj si i ke vendosur. Nuk ndryshon gje.
   
 6. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Poshnjari edhe nje gje, me mir ta bej autoads apo ti wendosi wet reklamat te krijoj wet
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Është çështje gustosh. Gjithsesi testoje njëherë dhe vendos.
   
 8. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ket problem si me rregullu
  [​IMG]
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  977
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  173
  Po thot qe ske kontent ne at faqe.
   
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  Kam postu 40 artikuj
   
 11. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  me shume google kritikon postimin qe ke bere sesa a ke postime ne blog apo jo.
  shiqo kete postim https://www.savethestudent.org/make-money/10-quick-cash-injections.html
  duhen bere postime te tilla qe spjegojn mjaftueshem, qe te jen postimet unike qe ne postime te perfshihen foto qe pershkrun postimin po ashtu pershkrim i plote qe eshte mbi 500 fjali dhe mundesisht edhe video brenda ne postim qe te jet postim sa ma i qart.
  Pra duhet kushtuar kohe qe te krijosh nje postim te mir qe do indeksohet ne google per shkak te sqarimit te mir dhe seo-se qe ke eprdor brenda ne postim.
  Pra 1. perdor SEO , kam shume video qe kam spjegu si te behet kjo 2. perdor nga kto me lart qe kam cekur dhe pastaj do jet ne rregull qe te shfaqen ads.
   
 12. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  A ka ndonje zgjidhje per domain aproved se na mori n`qaf nuk di sa her me rrefuzon per te njejten arsye te cilen un spo arri as ta kuptoj se pse..
  [​IMG]
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po te thote nder te tjera edhe per politiken e Adsense. Nese nese je kunder rregullores mos u mundo kot se edhe nëse mund te aprovohet ha ban shumë shpejtë.
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 14. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  Cka i mungon keti webi per tu pranu ne adsens http://nciscast.live/
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po ta them me dy fjale. NUK KA PROFESIONALIZEM. NUK KA ARTIKUJ UNIK.
  iku koha e copy/paste. Beni dicka orgjinale.
  Ka edhe shumë te tjera. Por keto si fillim.
   
  DailyTeCh, aimilius dhe @science pëlqejnë postimin.
 16. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tjeter, domain e kemi thene kaq here qe duhet te jete mbi 6 muaj. Artikujt jane te gjithë vetem ne nje ditë.
  Lexoni pak mo lexoni se nuk plasi paraja sheshit.
  Ore kaq te zgjuar jemi ne shqiptarët sa i marrim per budallenje inxhinierët e google mo?
   
  DailyTeCh dhe aimilius pëlqejnë postimin.
 17. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne radhe te pare njehere emri i sajtit/domainit nuk ka lidhje me permbajten e faqes. Por besoj se ti e di kete
  (nese nuk e di shikoje se cfare eshte https://www.google.com/search?q=nci...0j69i60j0l4.1832j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8)

  Aprovimi ne anglisht eshte me i veshtiri pasi jo vetem filtrimet jane me cilesore, por edhe sepse shumica e faqeve spam jane ne anglisht keshtuqe edhe kontrollet jane me strikte dhe kersesa per sajt cilesor eshte pak me i madh se gjuhet e tjera
  Per me shume informacion mund te lexoni edhe kete ketu.
  https://forum.shqipopedia.org/threads/si-të-fitoj-para-online.199/post-1100
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...