1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Si të bllokoj viber në rrjet

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga @science, 23 Janar 2019.

Tags:
 1. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshendetje, kam bllokuar te ip filter një rang te ip nga 52.0.224.46- 52.0.255.255 te routeri, viberi nuk funksionon por quditërisht thirrjet nga jashte ende funksionojnë, ndonje ndihmë?
   
 2. Best Answer:
  Post #7 by dotnet, 8 Shkurt 2019
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,852
  Pëlqimet:
  560
  Pikë nga trofetë:
  293
  Vendos më mirë url
   
  @science pëlqen postimin.
 4. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Url?Nuk dua ta bllokoj web faqen e viber!
   
 5. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Problemi nuk është zgjidhur kush më ka selectuar si 'problem i zgjedhiur', ndonje ndihme?
   
 6. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  duhesh me sniff traffikun e viber si psh me tcpdump e tani e sheh me cilat ip komunikon viber edhe i bllokon qato ip
   
  @science pëlqen postimin.
 7. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ja kam bë me wireshark por problemi është se nga pc vetëm këto ip-ja kap, a mund ti bëj nj sniff nga nje android phone. si mund t gjej nje android app që lexon traffikun pa ja bë smatphonit root.
   
 8. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Best Answer
  munesh ne router me lexu trafikun e androidit nese kij mikrotik e shef ne torch
   
  @science pëlqen postimin.
 9. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,634
  Pëlqimet:
  950
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tek kush po don me e blloku viberin tek telefoni yt apo tek routeri i internetit?
   
  @science pëlqen postimin.
 10. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Lexo titullin në rrjet, në rrjetin tim lokal bro
  Jo por flm per info bro,po e marr si përgjigjjen me të mirë.Tema mund te mbyllet.
   

Shpërndaje faqen

Loading...