1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si mund ti rrisim shikimet, subscribers ne youtube .. (ndonje IDE)

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga arbias morina, 29 Dhjetor 2016.

1. arbias morina

arbias morina Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    Si mund ti rrisim shikimet, subscribers ne youtube .. (ndonje IDE)

2. Selim Baruti

Selim Baruti Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,375
    Pëlqimet:
    257
    Pikë nga trofetë:
    128
    Titulli te jete sa me shume interesant. Kam hedhur 1 video ne youtube qe e kam marre nga 1 televizion shqiptar. Video qe kam postuar une eshte hedhur 20 minuta pas videos qe hodhi televizion (e njejta video) dhe vetem se titulli qe zgjodha une ishte me interesant ka marre mbi 300 000 shikime me shume video ime.

3. iboanonymous

iboanonymous Anëtar i Njohur

Postimet:
    554
    Pëlqimet:
    117
    Pikë nga trofetë:
    88
    Qysh tha edhe ky jarani ma nalt per emer , me rendsi tmadhe ka edhe me ba tags ne pershkrim.

4. shkelzeni04

shkelzeni04 Anëtar Fillestar

Postimet:
    82
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    8
    Rendesi ne rritje te kanalit SUbscribe si dhe views shume kane si :

1. Titulli (mundsisht shikoje ne google adwords ose semrush qe ai titull qfare trendy ndodhet , fut ndonje tags po ne titull qe kerkimi gjetja e videos tende te behet me e lehte );
    2.Description (Pershkrimi eshte i rendesishem sa me teper tekst me mire , fut aty linkin per Subscribe, link fanpage, twitter e shume rrjeta sociale );
    3. Thumbails ( Ka rendesi te madhe se secili vizitor se pari lexon titullin qa i nevoitet e bazohet ne foton qe ke kriju si thumbails , perdore
    YT Graphics Maker per thumbails eshte teper i mire dhe i thjeshte );
    4. Tags (Tagsat kane rendesi teper madhe , une perdori tagsat qe kane trende te kerkimit ne http://keywordtool.io/ , Google adword dhe Semrush );
    5. Comments (Komento secilin koment qe te behet nga vizitoret , mundohu te bashe kanalin me atraktiv ).
    6. Promovimi ne rrjetat sociale si Facebook,Twitter,Google+ etj,...
    Se paku qdo dite nga 3 komente beni te uploadimet ditore ne Youtube ne temat qe te lidhin me kanalin tuaj , kerko te filter Today ose Hours .

Nuk jam i pajtimit me formusitet e mesiperm qe potencojne se mer nje video nga tv shqipare pastaj futin Youtube , psh nese merr Serialin Kafeneja Jone aumomatikisht mer Strike .
    Mundohu te krijosh diqka nga vetja , normale qe fitimet ne fillim jane te paperfillshme por me vone mund te besh boom .

ergialb dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
  5. Selim Baruti

Selim Baruti Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,375
    Pëlqimet:
    257
    Pikë nga trofetë:
    128
    Thjesht i tregova nje shembull qe emri ka shume rendesi, nuk i sugjerova cfare videosh te vendosi tek kanali i tij ne Youtube, ajo eshte pune per ate.

6. rebelisistemit

rebelisistemit Anëtar i Njohur

Postimet:
    928
    Pëlqimet:
    78
    Pikë nga trofetë:
    48
    Me eshte fshir kanali ne youtube, madje tani nuk kam as te drejte te hap kanal tjeter....por adsensi nuk me eshte fshir....si tja bej ta rikthej serisht kanalin, pasi kisha edhe paret qe fitova gjate dhjetorit?

7. arbensolas

arbensolas Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Ka disa website qe shtojne views subs komente ose watchtime por jan me pagese
    shembull Pacysmm.com
    e kam perdorur per te ber monetization ne kanalet e reja Do reeth 10 deri ne 20 dit per 4000 ore dhe 100 subs

8. Mr.Gh0$T

Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

Postimet:
    706
    Pëlqimet:
    224
    Pikë nga trofetë:
    73
    Ka shanse qe mund te maresh pezullim ng blerjet e subs kshu beja dhe un dhe ma bllokuan...

Faleminderit per kte info i nderuar kjo nevojitet per tmar subs dhe views ! :) keshtu mendoj un! RSP!

Last edited by a moderator: 3 Shkurt 2021
  9. mrbajraktari1234

mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

Postimet:
    178
    Pëlqimet:
    81
    Pikë nga trofetë:
    38
    qfar metoda per pages ka kjo ?

10. Mr.Gh0$T

Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

Postimet:
    706
    Pëlqimet:
    224
    Pikë nga trofetë:
    73
    Pershendetje i nderuar sapo u regjistrova tek kjo faqja qe ka then antari me lart (Pacysmm) pagesa behet vetem me coinbase (bitcoin) !

11. Gerald

Gerald Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pranojn shume menyra pagese jan te listuara ne faqe
    pranojn dhe Paypal por kerkojn disa sqarime, ose te jesh i referuar I nje klienti ekzistues

12. Gerald

Gerald Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1

Personalisht po provoj ad clicks, dhe sduken keq

Shpërndaje faqen

Loading...