1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si mund te krijohet nje kompani hosting ne Shqiperi?

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga webalbania, 25 Mars 2021.

1. webalbania

webalbania Anëtar

Postimet:
    7
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Kam po thuajse 15 vjet experience mbi linux kam servera te dedikuara ku i gjej me pak lek dhe i perdor per faqet e mia duke instaluar webmin/virtualmin mbi nginx ne centos, por nuk me ka shkuar mendja kurre te filloj te shes domeine dhe shared hosting deri sa bleva dje nje shared ne namecheap dhe me pelqeu menyra e cpanelit.

Ne fakt kam vetem dy pyetje:
    1 - Cilat jan hapat e para per shitjen e domeinave .al
    2 - Ta zejm se kam WHMCS dhe Cpanel si i behet nga fillohet a ka ndonje qe aktualisht meret dhe ka experience mbi keto gjera?

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,809
    Pëlqimet:
    998
    Pikë nga trofetë:
    343
    Per domain .al duhet te jesh i regjistruar si biznes ne akep.

3. webalbania

webalbania Anëtar

Postimet:
    7
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    ajo kollaj Durres - Tiran 30 minuta jan po instalimi ndarja i serverit shitja me scriptet e permendur me lart e tj e tj. minimumi sa servera te dedikuara me duhen i kam nga 2 terra bit hdd secilin me 100mbs connection secilen si i behet tek njera krijohen userat tek tjetra behen shitjet dhe komandat me ssh apo jam gabim?

4. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,809
    Pëlqimet:
    998
    Pikë nga trofetë:
    343
    Me shume detaje mund te te japi @DardanDaci pasi une nuk jam marre me kete pjese.

5. DardanDaci

DardanDaci Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,125
    Pëlqimet:
    813
    Pikë nga trofetë:
    193
    Per domaine i ke 2 opcione ose te regjistrohesh zi biznes ne akep siq tha poshnjari ose te behesh reseller i ndonje kompanie shqiptare qe e ofrojn ate gje.
    Rreth pytjeve te tjera sot i ke te gjitha tutorialet "how to" rreth te gjitha ketyre gjerave qe po kerkon.

webalbania pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...