1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si mund te investohen 30,000 Euro (Diskutim)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Donald Tasha, 24 Janar 2016.

 1. Donald Tasha

  Donald Tasha Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje te gjithve ,Kam nje buxhet prej 30 mije eurosh bashk me vellain time dhe deshirojm qe te investojm diku qe te kemi fitime me te medha ne te ardhmen ,,keto fitimi jane nga vellai im i cili merret me marketing dhe une por qe sjam i zoti sa ai .. Pra si mund ti investojm 30 mije euro ne internet ose ne menyre tjeter...Diskutim
   
  frEEnoR pëlqen postimin.
 2. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  #Forex
  markets.com

  Pershendetje,

  Te kisha sugjeruar me fillu me Forex, por para se me fillu shfleto disa e-book'sa qe ta keshe me te qarte se si punohet me forex, nuk te kisha sugjeruar ti investosh 30k qe ne fillim.
   
 3. Rio2016

  Rio2016 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  465
  Pëlqimet:
  98
  Pikë nga trofetë:
  43
  hape nje rrjet social
   
 4. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  Regjistrohu ndonje kompani si ebay apo amazon zgjedh nje produkt ose 3 produkte (te jen diqka 'digital product' dmth jo fizike) dhe promovoi ne facebook apo ne google mundesh me fitu shum ... normal tsygjeroi tlexosh se si ti promovosh sepse edhe ajo ka filozofin e vet.
   
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Asnje sygjerim tamam.
  As 1 euro sja kisha investuar ketyre qe that.
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  tash seriozisht , nca vendi jeton .

  Sot per sot nuk ka gja ma fitimprurese sesa biznesi privat lokal , dyqan , etj etj

  Nqs zdo beja kyt pun qe bej sot per vete un do merresha veq me tregti makinash.
   
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,562
  Pëlqimet:
  644
  Pikë nga trofetë:
  243
  Biznes privat|| Nuk tkisha sugjeru at shum tmadhe me investu ne internet , per arsye se ne internet kurgjo sosht e sigurt po edhe ka konkurrenc tmadhe edhe mundesh me u djeg shum leht.
   
 8. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  Televizion :D Veq nga reklamat ka fitime te medha ... per ate shifer arrin te hapesh 1 televizion te thjesht me kalmin e kohes Do shohesh rezultatet ... Duhet pun dhe vetem Pun Klm
   
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Komentet qe nuk kishin lidhje me temen u fshin, nese prap postoni asi komente do te perjashtoheni direkt pa paralajmerim.
   
 10. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mendoj ndoshta me ble ndonje webfaqe te gatshme qe te sjell te ardhura. shiko tek empireflippers.com edhe flippa.com
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese do i kisha 30K € atehere une do shpenzoja ~3K ne nje fanpage ne facebook dhe do punoja me adsense.Fitimi do.te kthehej shume me shume.
  Dicka tjeter, kur bursa e btc te binte do blija disa btc dhe kur vlera te rritej pak do te dilja fitim.
  Ne diku 1.5K € do hapja nje kompani hostimi dhe vetem per inat te te tjerve qe e kane 12 euro nje domain .al do e ofroja ate .al me cmim teper te volitshem.
  1K te tjera do i investoja ne black markets.
  Dmth diku 5K qe do investoja per 1 vit mund te me sjellin +25K fitim sipas mendimit tim.
   
  Unnamed83 dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  itash po e shof se @Blerim R. e paska fshi nje koment timin ku me investu

  Komenti ishte Juventus - Roma x-1 me pjese :cool: . po pse e fshive mor jaran se koefiqenti 6 me 30 mij euro itash i kishte ba 180 000 euro @Donald Tasha qa tbaj ma shum tesh shof e te gjej naj ndeshje tjeter :)
   
  phoenix pëlqen postimin.
 13. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,068
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Lej kto PTC Site qe jon me depozitu pare, etj.
  Qe ku e ki 1 sen qe te garanton pare edhe nese investon 20$,50$ etj.
  Ketu njoh njerz qe fitojn mbi 30 mij euro ne muaj, fatkeqsisht un nuk marr shume nga ky site.
  Amo ti masi paske buxhet te madh, jam i gatshem kur te kam koh me te tregu qysh me pas sukses ne shitje me kit Site jo me naj kush me pages, po falas, pasi qe ti paske buxhet ateher fitimi per ty eshte i garantuar edhe un fitoj nepermjet referimit.
  https://forum.itshqip.com/threads/fito-para-mbi-1000-2000-5000-ne-muaj.38938/
   
 14. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese kish kerku me investu ne lojra fati, nuk besoj qe e kish zgjedh ItShqip.
   
 15. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  as pyetja sesht fiks fiks per itshqip .. por gjithsesi ....
   
 16. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Kallxoma mu adresen ku jeton edhe t kallxoj qysh me i investu hahahh. hajgare pak.
  Paj t kisha thon hap ndonje biznes te vogel pra , une t kisha sugjeru me hap nje butik te vogel .
   
 17. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  adresen sja ka kerku kush por qytetin vllai ,, tashi nuk mund ti japesh te njejten keshill nje personi qe jeton ne kukes e njerit qe jeton ne Tirane qe ti thush atij te kuksit hap i lokal ku kuksi ka 2000 banor e tirana 1 milion

  Per mendimin tim tregti makiansh do fitosh shum e menjehere
   
  Vinni pëlqen postimin.
 18. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po e vertet qe me tregti makinash fiton mirpo duhesh me pas dike jasht vendi psh: italy ose gjermani me ble kerre lir edhe me shit ktu 5 her ma shtrejt .
  Mirpo edhe me nje butik per rroba nje butik me rroba ma speciale dhe me stil , besoj qe do te kishte fiitiimm

  puna adresses u kon hajgare demek haraqii n kosov haha
   
  Lodvald pëlqen postimin.
 19. becki89

  becki89 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  220
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Te kisha sugjeruar te investosh ne onecoin pasi aty do kishe fituar para te mira dhe eshte 99% sigurt , vetem duhet me pas durim sepse nuk mundesh me nxjerr paret sot per neser por osht nje procedur , per ket biznis nuk din shum ne ks apo alb,, kush ka ndegju per bitcoin edhe onecoin eshte e njejt crypto valuta apo valuta digjitale , kush eshte interesuar mund tua spjegoj me gjersisht
   
 20. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  Nese don fitime qele nje lokal me shit telefon dhe pjes per ta
   

Shpërndaje faqen

Loading...