1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si mund te instalojme nje program te vjter ne windows 10?

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga Poshnjari, 22 Shtator 2020.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jo se hdd i vjeter kishte 600-700 gb material kurse ssd eshte 480gb.
   
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,350
  Pëlqimet:
  1,046
  Pikë nga trofetë:
  193
  Cilin .dll file po ta kerkon ? Problemi eshte ktu , shenoje ate emer .dll si e ka ne notepad dhe kerkoje .dll file tek https://www.dll-files.com/ , shkarkoje vendose fajllin ne system32 ose system nvaret si e ke dhe pastaj te funksjonon programi.
   
 3. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  389
  Pëlqimet:
  99
  Pikë nga trofetë:
  38
  https://www.easeus.com/pc-transfer/copy-installed-software.html

  Provo kete. Selekto vetem programin specifik qe po te duhet. Nese te kerkon license ky programi "easeus" at'her bene nje google/torrent search per full access.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Interesant po me duket, do ta provoje.
   
  Slumerican pëlqen postimin.
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  problemi u rregullua duke ndjekur hapat e video se me poshte.

  por perseri kam nje pyetje, se perse nuk mund ta instaloje kur klikoje me te djathte dhe e beja instalim si administrator.
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,460
  Pëlqimet:
  1,806
  Pikë nga trofetë:
  243
  lol
  e gjitha kjo per reklame :)
   
  Corleone21 pëlqen postimin.
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  po ja ti si thuaj? ka ndonje interes reklam per greqish ne nje forum shqip? te mos analizojme te tjerat.
  Une dua nje zgjidhje te problemit qe kam te mos kem me problem ne te ardhmen as une as ndonje antare tjeter qe mund te kete njohuri fillestare.
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,460
  Pëlqimet:
  1,806
  Pikë nga trofetë:
  243
  mbase jam gabim por si shume reklame po i shikoj atij site-it
  ketu dhe ne forume te tjera
   
 9. p4r4d0x

  p4r4d0x Anëtar Fillestar

  Postimet:
  74
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po Cfar kuptove nga hapat???
  qe??
  1) e hodhi tek C:\\ qe te gjendet PASTAJ
  2) ndryshoj user edhe u fut me user administrator
  3)xxx
  4)xxxxx

  Tani a i vere pak rendesi cfar behet me userin administrator?
  Cfar eshet e disaktivuar ??? po te jap ca tips : Drivers ? Compatibility ? Edhe Shume gjera te tjera ....

  Ne se tendon dicka te tille domethen qe ke 99% te futesh nje virus ne systemin jote edhe mos ta heqesh dot pastaj
  se nuk do tete vete mendja fare qe ishte installuar nga Administrator account (level i foundit)

  Prandaj edhe po te lexhosh messaget qe te jep win kur futesh ne account te Administrator thote MOS INSTALLO PROGRAME!!!
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo eshte e vertete dhe nuk rekomandohet, kjo gje behet vetem nese je 100% i sigurt per programin qe do te instalosh.
   

Shpërndaje faqen

Loading...