1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si mund te fitoj para on line (arbitrage method)

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga klodi002, 26 Qershor 2019.

 1. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje!

  Kam disa kohe ketu dhe sot po ndaj me ju se si kam arritur te fitoj para on-line (arbitrage method). "Arbitrage method" eshte nje metode ku ti mund te blesh nje sherbim ne nje website dhe mund ta shesesh ne nje tjeter me cmim me te larte. E bukura e kesaj eshte se deri ne momentin qe nuk ke shitur gje ti nuk ben asnje investim dhe investimi jot, qe mund te jete edhe 1$, eshte ne momentin kur ti shet dicka.

  Po ju them si funksionon:

  Se pari regjistrohu ne site SEOCLERK:
  https://a.seoclerks.com/linkin/551172 (My Affiliate Link)
  https://www.seoclerk.com ( Without Affiliate Link)

  Se dyti regjistrohuni ne site Fiverr:
  http://bit.ly/2LhNXgT (My Affiliate Link)
  https://www.fiverr.com/ ( Without Affiliate Link)

  Pasi te regjistrohesh ne SEOCLERK gjej nje sherbim qe kushton pak, por qe ka review te mira (mbi 99%) dhe listoje ne Fiverr.

  Une per vete kam listuar disa si per shembull:
  https://www.seoclerk.com/Link-Build...ebsite-or-video-including-DoFollow-Link-Juice e blej ketu me 1$

  dhe e shes ne Fiverr per 5$ (fitoj 3 dollar pasi 1 e mban Fiverr)
  https://www.fiverr.com/klodiansh/10...red-posts-from-unique-websites-for-each-state

  Ne fillim mund te duket se do shume pune por ne momentin qe liston disa sherbime dhe ben shitjen e pare, shitjet e tjera vine shume shpejt. Kini parasysh qe shitja e pare mund te jete e veshtire pasi merrni dhe review pastaj behet shume me e lehte.

  Une kam rreth 2 muaj qe e perdor dhe kam fituar rreth 800$ https://ibb.co/vwDhvr3

  Per cdo gje te paqarte mund te komentoni ketu ose me shkruani inbox

  Ju uroj fat te gjitheve, pasi dhe ky eshte shume I rendesishem.
   
  miraxh, shakta, ITSLABINOTHASANI dhe 9 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  38
  klodi002 shum faleminderit per idene qe ke shperndare eshte shum e qarte. Do filloj me njehere per ta provuar. Flm gjith te mirat!
   
  klodi002 pëlqen postimin.
 3. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nqs ke mundesi mund te besh njevideo te shkrurter ose si me gjet ne youtube nje video momentin qe e blen dhe si shitet.dmth un qe se kuptoj blerjen dhe shitjen .flm qe e shperndan me ne kte metod
   
 4. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ide teper e mire flm qe e ke shpernda suksese ty.
   
  klodi002 pëlqen postimin.
 5. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  38
  ni video e shkurt te koka n yt:
   
 6. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Rrofsh vlla .po te njejten gjo po tregon me fjal sic ty.
   
  kastiot pëlqen postimin.
 7. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  eshte shume e thjeshte, thjesht regjistrohu ne te dy platformat dhe gjej nje sherbim qe ka review te mira (qe do te thote qqe eshte sherbim cilesor dhe mund te shitet lehte).
  Te shikoj mos bej ndonje video keto dite nese gjej kohe
   
 8. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje! A mundesh me spjegu ma saktesisht si duhet me e listu ne feverr sepse nuk po e kuptoj. A duhet me e ble njeher prej seoclerk me credit card a qysh?
   
  Aldi1234 pëlqen postimin.
 9. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ski nevoj me ble veq t njejtin produkt e liston edhe n fiverr kur t bohet orderi i par n fiverr e blen n seoclerks edhe ja kryn punen blersit me t dhanat e tij.
  nashta ta spjegon edhe nja kush se une sdi mir me shpjegu veq nat menyren tem u munova pak.
   
  klodi002 pëlqen postimin.
 10. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po une qeta spo e di qysh duhet me e listu sherbimin prej seoclerks ne fiverr :(!
  Shpresoj qe dikush me e bo ni video komplet e me na tregu!
   
 11. Shooter

  Shooter Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  O nimona dikush neve amaterav se shkum posht
   
  Leon Haziri dhe Aldi1234 pëlqejnë postimin.
 12. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po logjiko pak o shoq se shqip paska shkrujt, e merr postimin e dikujt prej seoclerks te njejten e vendos ne Fiverr, tash nese ka te interesum ne Fiverr e porosisin prej teje edhe ti qojn t'dhanat ty, ti e porosit prej seoclerks me t'dhana tij edhe ai ja kryn punen.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 13. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Te dali njeri ta bej video mqs qenka kaq e thjesh sic e shpjegon ti.i bie 1 min video
   
 14. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,387
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Po pse me bo video ku osht e spjegume ne menyr te perkryer sdi qka ka mos me kuptu ne kete postim
  vetem nese je ardh prej naj profesioni tjeter e ski tboj me kit pun ndoshta se kupton mirpo veq pak nese ki tboj me informatik e kupton logjiken e postimit
  Met mira
   
  Laurent, perrex, klodi002 dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 15. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po osht qaq e thjesht sa nuk ja vlen as video me bo per to.
   
  perrex, klodi002 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 16. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kjo esht vlla .un ja ushtarak per shkoll kam mbaruar juridikun .nqs esht mundesia per vidjo nder do na boshit .ose me gjet ndonje video ne YT qe e shpjegon nga filli ne fund mir do ishte.
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese nuk e kupton nderro kurs sa është herët. Ta kanë shpjeguar shumë mirë. Ajo video vertet mund të jetë 1 minut por mund te duhen mbi 30 minuta për ta bërë. Paguaj ndonjërin për ta bërë.
   
  tonkeri, Liridoni dhe Aldi1234 pëlqejnë postimin.
 18. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pershendetje, qfar kartele bankare e perdor per me bo blerje ne Seoclerks? Me dy kartela te Raifeisen Bank po kam problem me errorin "card was declined".
   
 19. klodi002

  klodi002 Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Une perdor PayPal, nuk kam pas asnjehere probleme.
   
  Liridoni pëlqen postimin.
 20. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po e rregullova me paypal per momentin vetem m'bohen limited shpesh nuk e di pse. Faleminderit prej teje
   
  klodi002 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...