1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si mund ta gjej ne cilin host e kam te lidhur domanin ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga mesi-10, 23 Prill 2018.

 1. mesi-10

  mesi-10 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Si mund ta gjej ne cilin host e kam te lidhur domanin sepse e kam blere te gatshem dhe nese skadon afati nuk di si do tja beje ?
   
 2. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Code:
  https://who.is/
  Këtu i sheh të gjitha informatat lidhur me domainin tuaj.
   
  mesi-10 pëlqen postimin.
 3. mesi-10

  mesi-10 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  flm shum a mund ta vazhdoj domainin edhe pse nuk e kam ble un por kam akses ne wp ose me lidh ne tjeter host kur te skadoje afati tek hosti qe eshte i lidhur. Dhe FLm shum mi paraqiti krejt te dhanat kur ja dhash domainin se ku eshte i blem domaini :D xD
   
 4. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ne rast se nuk e ke llogarin kryesore te panlit ku eshte ble domain po vetem akses ne ftp apo wordpress login at her nuk ke munsi per me vazhdu ti at domain bile tkisha proferu me kqyr prej tash me ba zgjidhje se nese i del afati nuk ke koh me shum se 1-2 jav nga ajo dat dhe te humbet domain
  Gjithashtu kur bleni domain , pse e bleni ne ket menyr pa i pasur te dhenat e hostit te domain apo pa e ba transferin e domain nemer tjuv ?
   
  mesi-10 pëlqen postimin.
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ka shume mundesi qe do kete gjetur nje domain te cilit i ka skaduar hosti, e ka lidh ky me host tjeter dhe tani kerkon ta perdori. Ide e bukur por nje dite do te skadoj dhe nuk do kesh mundesi ta perdoresh me.
   
 6. mesi-10

  mesi-10 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pse ja fut kot pse paragjykon :mad:
   
 7. mesi-10

  mesi-10 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Flm shum bro e gjeta firmen por duhet tja lypi username dhe pass , Flm per sqarimin besoj qe do bej zgjidhjen
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk të paragjykova, bëra një shembull.
   
  mesi-10 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...