1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si mund ta fshij variablen http-proxy ne W8.1?

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga KALI-ALB, 8 Shkurt 2018.

 1. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  830
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje antare,

  Si dhe ju e shikoni vet ne titull po kerkoj per te fshire nje variabel http_proxy per shkak se composer-setup.exe e detekton kete variabel qe eshte stokuar diku ne kompjuter dhe nuk ma instalon composer sepse proxy qe ndodhet ne variabel nuk jep pergjigjie dmth nuk konjektohet tek proxy.

  Problemi shfaqet si me poshte :

  [​IMG]

  Kam provuar me cmd ->
  Code:
  set http_proxy=
                              set https_proxy=
  Dhe kam kerkuar ne HKEY REGISTRY por nuk kam gjetur ndonje ndonje file qe mban proxy apo diçka te ngjashme.

  Faleminderit.
   
  Alkeo pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...