1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje si me nda ni particion psh D:

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 9 Janar 2014.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje , e kam nje kompjuter e ka hdd 500 gb e ka vetem me ni particion ka programe te instaluara shenime desha ta di a mund te ndaj dy pjes ket hdd te krijoj edhe nje DISK D: pa e formatizu dhe pa me humbur shenimet

  Ju faliminderit
   
 2. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,106
  Pëlqimet:
  300
  Pikë nga trofetë:
  128
  Kliko te ikona e my computer me te djathten pastaj shko tej Manage, Storage, Disk Management(Local), zgjidhe diskun C dhe pak me posht te tregon sa eshte madhesia dhe kliko perseri me te djathten dhe zgjidhe Shrink Volume...
   
 3. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pastaj qfar me vepru
   
 4. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Shiko kete video:

   
  albert1 pëlqen postimin.
 5. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Une qeshtu me shrink volume e pata bo 1her ama ma smu dhezke PC pa e formatu ma prej atere diskat i ndaj gjat formatit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...