1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si me. Mat rrymen me. Ket

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Zeshkani200, 11 Janar 2022.

 1. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  [​IMG] e kam. Ket multi. Meter si me. Mat rryme dhe nje adapter te llaptopit me. Ket
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,140
  Pëlqimet:
  1,123
  Pikë nga trofetë:
  343
  rrymen e mat duke e cuar tek 200V e mardhe dhe adaptorin duke e cuar tek 20V me shkronja te bardha.
   
 3. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  po kabuallat a jan mir te kyqura

  rrymen nuk e mat ne 200
  kurse te 750
  e mat
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,140
  Pëlqimet:
  1,123
  Pikë nga trofetë:
  343
  nuk peson gje me 20V mos e vendos tek 20V per rrymen se do ta djegesh. kurse fishat mire i ke vene.
   
 5. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  892
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po kabullat jan mire te vendosura.
  200mV don te thot miliVolt
  2V eshte 2 Volt
  200V eshte 200Volt
  1000V eshte 1000 Volt
  por ajo shenja qe eshte keshtu
  __
  --
  V
  eshte rryma nje kahore, pra me qeta njekahore mundesh me mat akulumatora, bateria, e gjera tjera qe jan njekahore.

  Ndersa kjo tjetra
  750V eshte 750Volt
  200V eshte 200Volt
  20V eshte 20 Volt
  2V eshte 2 VOLT
  me kete mat shtekerat, siguresat dhe tjerat.

  20mA eshte 20 MiliAmper
  200mA eshte 200 miliAmper
  20A eshte 20Amper
  KETO JAN ALTRENATIV

  200mA eshte 200miliAmper
  20A eshte 20 Amper

  Ato lart jan OM thuhet OM
   
  ergialb dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 6. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  adapterin e llaptopit cillla e mat
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,140
  Pëlqimet:
  1,123
  Pikë nga trofetë:
  343
  ta thash njehere me 20V e bardhe. pasi zakonisht adaptori eshte 19V ose 12V por si do qe te jete nuk i kalon 20V
   
 8. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  892
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  73
  njekahor o jaran
   

Shpërndaje faqen

Loading...