1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Si me kriju nje website filmave

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga -K-M-, 17 Prill 2021.

1. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Cilat website mundem me upload nje film e te cilin me marr si embed script me vendos ne website timin ? Jam i interesum me hap nje faqe te filmave ama po mendoje me bo diqka ma thjesht jo sikur siq ekzistojn sot shume prej tyre.

E kam nje host po ma mbyllen copyright filmin.. ndersa plot faqe i kan filmat me te ri edhe nuk ju mbyllen.

2. Best Answer:
    Post #11 by Alex, 18 Prill 2021
  3. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,849
    Pëlqimet:
    1,023
    Pikë nga trofetë:
    343
    Nese kun ja ke idene te sugjeroje te mos i futesh kesaj valleje pasi gjerat jane bere me te rrezikshme dhe me te veshtira.

miraxh pëlqen postimin.
  4. miraxh

miraxh Anëtar i Njohur

Postimet:
    701
    Pëlqimet:
    149
    Pikë nga trofetë:
    73
    A do ndonje website qe ti marresh embed link te filmave, apo cfare se nuk te kuptova?

5. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,655
    Pëlqimet:
    728
    Pikë nga trofetë:
    243
    E kam ne shitje ket domain filma.tv nese je i interesun edhe po shitet me 1 qmim volitshem.

6. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Po thash si munde te gjej host ku e uploadi filmin dhe pastaj e bej share me embed ne website timin, po qe nuk kam probleme me copyright.

Nuk lun rol domaini te puna ime.

Filma24 dhe qindra websites te huaj ekzistojne ne internet, e pse duhet te jem une i shkreti me 20 filma shenjester i pari nga ato rreziqet. Po qe ke mundesin na trego me shum ?

Last edited by a moderator: 18 Prill 2021
  7. Poshnjari

Postimet:
    2,849
    Pëlqimet:
    1,023
    Pikë nga trofetë:
    343
    Filma 24 nuk eshte futur ne loje sot. Une po them per sot eshte shume e veshtire qe t'i futesh asaj valleje, te pakten jo pa mesuar gjërat elementare te mbrojtjes. Si fillim perdore duke i ngarkuar ne youtube apo platforma te ngjashme sa t'ia marresh doren. Pastaj kerko te blesh server per t'i ngarkuar aty. Dhe po te ishte aq e lehte filma24 nuk i ngarkonte ne servera te tjere por blinin nje server te tyre.

8. miraxh

miraxh Anëtar i Njohur

Postimet:
    701
    Pëlqimet:
    149
    Pikë nga trofetë:
    73
    Perdor keto 2 hoste per ti bere upload:
    Vudeo.net
    Ninjastream.to

jan bere gati 1 vit dhe une skam marre asnje copyright nga keto hoste.

LEO33, -K-M- dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  9. Xhimi Prishtine

Xhimi Prishtine Anëtar Aktiv

Postimet:
    119
    Pëlqimet:
    41
    Pikë nga trofetë:
    38
    Nese je fillestar mos ju fut ksaj pune se ka shum lodhje dhe duhet buxhet i madh + duhet te dish shum rreth serverave etj, eshte dicka qe s'behet vetem, une kam www.Mistreci.io te ftoj per bashkpunim nese mendon se je i afte dhe vertet e ke deshire kete pune.

10. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Falemnderit vlla. Po provoj po i uploadi filmat kto faqe bile se paku ndoshta 3 muj me qendru aktiv mjafton.
    Flm vlla. Po kjo qe ke bere ti dhe filma24 dhe shum faqe tjera eshte shum klasike. Une jam duke provuar nje metod unike te re.

Alex pëlqen postimin.
  11. DardanDaci

DardanDaci Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,148
    Pëlqimet:
    838
    Pikë nga trofetë:
    193
    @-K-M-
    Bash po kam qejf me ta kqyr metoden e re "unike" :fearscream:

12. Alex

Alex Anëtar Fillestar

Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    40
    Pikë nga trofetë:
    28
    Best Answer
    Unë të sugjeroj ta provosh fatin nuk i dihet mund të të ec ju me filma, sepse sot 7 miliard njerz ka bota diku 70% besoj e njerëzve kan qasje në internet. Kshu qe nuk është e kufizuar bota. Interneti jep mundesi. Mund dikush të filloj një projekt të ri e të ngritet me shpejtësi dhe ti kaloj ata qe ishin më parë. Sepse edhe Fb kur lindi ishin disa rrjete tjera sociale dhe sot Fb është nr 1 pra i ka kaluar të gjitha. Ktë se të thonë mos e provo se sbën është vetem mendimi i tyre. Duhet punë amgazhim dhe projekt serioz pastaj ndoshta merr kohë por besoj se nëse i qendron një punë mbrapa do të sjellë diqka pozitive në fund.
    Thjeshtë provo nuk i dihet.

Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
  13. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    ti koke naiv bablok! qysh lun qoke me njeri qe ka ymyt ni metod te re me perdor ? tu dok palidhje hiq mos komento bre veq kalo 100 poste jon tjera mun i nihmon dikujt phaaa

14. Poshnjari

Postimet:
    2,849
    Pëlqimet:
    1,023
    Pikë nga trofetë:
    343
    Projekt serioz? :eek:
    E ke seriozisht? projekt serioz me gjera ilegale?!

Alex pëlqen postimin.
  15. DardanDaci

Postimet:
    1,148
    Pëlqimet:
    838
    Pikë nga trofetë:
    193
    Ani ski nevoj me kajt tash , se ktu opinione japim edhe prej fjalve tua kesha se mu dok palidhje qa kishe shkru po gjithsesi urime urime urime.

16. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Sjom tu kajt bre dardan po nuk thash diqka tmadhe bre, po e provoj ni metod ide e jemja qe deri me sot nuk e kam pa dikon tu e bo qit sen. Apedin qe i thojn saturated, e definitivisht faqet qe permendi antari me lart dhe shum faqe qe ekzistojn sot jon saturated. Gjithmon ka diqka qe mun e bon pak ma ndryshe ma veqant.. kurr si dihet mun dhez mun deshton na JO e kem start po bile me provu thmit djep del ku del

Last edited by a moderator: 19 Prill 2021
    ALBKOS Marketing dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
  17. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Shum me vend e ka, ne çdo drejtim qoft ilegal apo legal duhet me marr serioze..

18. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Sjom tu kajt bre dardan, po ti dhe opinion ama opinioni yt ke shum naiv!!. e une nuk thash diqka tmadhe bre, po e provoj ni metod ide e jemja qe deri me sot nuk e kam pa dikon tu e bo qit sen. Apedin qe i thojn saturated, e definitivisht faqet qe permendi antari me lart dhe shum faqe qe ekzistojn sot jon saturated. Gjithmon ka diqka qe mun e bon pak ma ndryshe ma veqant.. kurr si dihet mun dhez mun deshton na JO e kem start po bile me provu djep del ku del!

Last edited by a moderator: 19 Prill 2021
    ALBKOS Marketing pëlqen postimin.
  19. DardanDaci

Postimet:
    1,148
    Pëlqimet:
    838
    Pikë nga trofetë:
    193
    Okej suksese

20. -K-M-

-K-M- Anëtar Aktiv

Postimet:
    254
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Bohet mire

21. Alex

Alex Anëtar Fillestar

Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    40
    Pikë nga trofetë:
    28
    Nuk e citova aty ilegale ose legale por mduket u bë si modë kohët e fundit gjëja e parë qe të thonë është nuk bën.

ALBKOS Marketing pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...