1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Si kompletohet nje RIG ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga JetmirKs, 3 Tetor 2021.

 1. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  239
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje..
  I kom ble 5 kartela grafike RTX 3060 , e tash qka duhet me pas me per montu nje RIG ?
  cfar kablla e gjonat tjera ??

  Pres pergjigje nga ata qe i kan montu ?
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by Astritii, 6 Tetor 2021
 3. Astritii

  Astritii Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Best Answer
  Duhesh me pase pllaken per 6 kartela, cpu, ram memory, edhe power supply 850W, ni usb 8GB, ni kornize per kartela, edhe 5 risera.
  Kaq duhen edhe je okej.
   

Shpërndaje faqen

Loading...