1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si jeni me Facebook Reach kohet e fundit???

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga HeRBaR, 12 Dhjetor 2018.

 1. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshëndetje,

  Si e keni patur reach ne fanpage keto javet e fundit????

  A keni probleme apo normal kan funksionu faqet???

  Faleminderit
   
 2. Da Dimy

  Da Dimy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ka pas dita qe reachi u kon per toke, por ka pas edhe dita qe reachi u kon nivel.
   
 3. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,546
  Pëlqimet:
  168
  Pikë nga trofetë:
  83
  Her bie her kthehet, 1 jav shkon mir, 2 jav shkon keq se di pse po ndodh kjo
   
 4. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  466
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  38
  Si tha edhe antari me lart her bie her osht mire veq shumicen e kohes osht shum dobt reach inshallah rregullohet.
   
 5. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  0 rej 10 dhjetor ja filloj 0 reach
   
 6. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28
  Problemi im me reach ka fillu qe diten qe Facebook ishte down per te gjithe.

  Qe pas asaj dite reach shkoj grop, cdo dite e me pak, ndersa dje dhe sot eshte pothuajse inekzistent fare.
  Ne Nje faqe me mbi 200k fansa reach eshte 600 - 900 veta. Absurde komplet.

  Dhe kjo ndodh me te gjitha llojet e postimeve, foto, video apo linke qofshin.
   
 7. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,345
  Pëlqimet:
  1,893
  Pikë nga trofetë:
  348
  E Konfirmoj edhe un ate qe e than anetaret me lart. Reachi eshte here normal here dobet, padyshim qe nuk ka me nje mesatare te reachit si me heret, e kan ndryshuar algoritmin e shfaqjes se postimeve ne news feed, kjo po verehet shum qarte.
   
  DailyTeCh, KastriotKoti dhe HeRBaR pëlqejnë postimin.
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,150
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  shiko kan te bajne shum friendsat qe ke edhe postimet qe ben kam un dy faqe me 300k e 450k , kjo me 300 ka reach diku ke 1.4 milion sot por luhatet 600k-4milion gjithmone ,, ndersa kjo me 450 zakonisht rrin 150-400k reach

  ke kjo 450 shperndaj gjera virale , ndersa tek kjo 300 shperdaj fiks per temen se ka faqja (dhurata edhe mode )

  dmth reach e percaktojme vete ne me punen qe bejme per mendimin tim ...
   
 9. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28
  Deri diku ke te drejte, por faqet qe menaxhoj une jane ne niche specifike, si puna asaj qe ke ti dhe te gjitha postimet jane e te njejtes linje qe ka qene gjithmone...
  Dhe nese ne Tetor e para nje foto merrte 1k share minimum, sot i merr apo nuk i merr 20-50share...
  Problemi qëndron diku tjeter, dhe jo ke postimet...

  Kam vu re qe edhe Disa faqe te medha me mbi 10m fansa po kan tnjejtin peoblem, skan reach edhe pse kan postime unike dhe ne tnjejten linje me faqen e tyre, ama shof edhe faqe me 100k e me pak qe kane reach tpapam...
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 10. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  466
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  38
  Edhe un po ashtu i kam faqet me niche Animals dhe postoj vetem per Animals deri muajin e kalum shum mire u kon reach po ket muaj nuk e di qka osht problemi amo shume ka ramje te madhe te reach sidomos ket jav, tek un reach ka ra vetem ne linqe po ne foto edhe video reach esht mire, inshallah rregullohet sa ma shpejt se tmerr kshtu koka.
   
 11. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jo,une skam reach ke tgjitha llojet e postimeve, jo vetem ke linqet... Biles kto kohe qe eshte.blloku linket marrin reach nja 10% me shume se fotot dhe videot... Duke e krahasu me reach momental jo me reach qe ka qen... Kuptohet
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 12. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  A e shet najonen
   
 13. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28
  A ka njeri sërisht probleme me reach ne Facebook???

  U be gati nje muaj t'gjitha faqet jane me reach minimal
   
 14. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,152
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  93
  ake marr ndonje copyright ose diqka sepse un nje faqe ekom super aktive kurse te njera qe kam marr copyright mka ra 90% por besoj si heket copyright gradualisht vjen reach
   
 15. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28

  Jo skam marr as copyright asgjë, prandaj me ben cudi...

  Problemi filloj keshtu, fillimisht faqet u ben ban per name change dhe merge per 7 dite, pa arsye fare, une as nuk kisha tentu me ja ndrru emrin apo me be merge kurre, as emri nuk ishte ndrru asnjehere qe kur jan kriju faqet para 7,8 viteve...

  Direkt mbas ktit problemit filloi reach duke rene avash avash, e tani eshte 95% down
   
 16. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,152
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  93
  ne kete koh shum update kan bere po vazhdo posto sepse besoj do kthehet gradualisht
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 17. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  28
  Rrofsh vlla, shpresoj te jete keshtu
   
 18. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  +10K follower, 80% followers nga Shqiperi. Deri para 1 muaji isha gjithmone tek 2K reach, shume shume mire... Tani 300... ordinera, vetem qe te marrin lek nga ads.

  Bej artikull qe facebook eshte Down, reach 1800 (dje) po sma pranuan ads hahahaha
   
 19. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,150
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  un ka 1 muj ose ma me 400k e kam reach javor mbi 5m .... duhet te jeni te vetdishem se reach nqs uet ulet per faj te adminit edhe nqs rritet, rritet per aftesi te tijen .
   
 20. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  Varet cdo gje nga se çfare publikon une flas per news media (per faqen time). Edhe Top Channel Ka miliona follower po' i vijne apo Jo 20 like per artikull. Nese vendos edhe une Samsung vs IPhone e di dhe une qe kap max reach po SME hyn ne pune. Me duhet max reach kur shkruaj "how to ...."... Aty FB ka ulur jashtezakonisht shume shperndarjen qe te shtoj adminet e business Pages te paguajn per me shume ads.

  Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
   

Shpërndaje faqen

Loading...