1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si gjendet "path-i" se kush p.sh e ka derguar një e-mail, etj...?

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Selim Korbi, 27 Janar 2018.

 1. Selim Korbi

  Selim Korbi Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Përshëndetje!
  Ju lutem, më tregoni ndonjë mënyrë të thjeshtë, se si gjendet "path-i", për të ditur se kush është derguesi i vërtetë i një sms, e-maili, etj. Nga vjen ajo lidhje....?
  FALEMINDERIT!
   
 2. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  psh nese e ke hotmail tek mesazhi me tast e djathte kliko tani view source edhe e merr at kodin komplet ja ben copy paste edhe e fut ne kete web site e klikon trsce email sender edhe tregon nga ka ardhur
  Code:
  https://whatismyipaddress.com/trace-email
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk ke mundesi me e dit, mundesh me e gjet serverin qe eshte perdor per dergimin e asaj emaile por kjo nuk dmth qe e tregon te verteten se me te vertete ai email ka ardh nga dikush ne ate server, mundet dikush ta perdor vetem per dergim te emailit, besoj qe po e kupton.
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.
 4. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  me gjet kush e ka dergu nuk eshte e pamundur por ne kete menyre qe ta tregova ti spaku mund tia besh bllok nese don se ia gjen ip e serverit qe e ka dergu.
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  lol, cka nese ajo IP eshte e ndonje serveri qe e ka bo hack edhe pe perdor per me dergu emaila, ose e ka infektu ndonje pc ne ndonje kompani edhe dergon emaila prej atij PC. Ne kete rast cka beni block ju, beni nje IP qe nuk me takon mua dhe nuk keni mundesi ta gjeni se kush jam une.
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.
 6. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ne pergjithsi kur nje jokompani serioze apo ne fillim te startimit gjithmon ben dergesa ne email dhe perdor server te dyt apo shum servera te ndryshum per te derguar email dhe asniher server te vetin vetem ata qe nuk mirren me ket sport nuk e din kta
  pra mnyra ma e mir o email e juj personal mos ti vendosni gjithkun krijo ni email te dyt ku perdor per registra te ndryshum se nese email jut perfund si leads ajo do te shfrytzohet per mas paktu 5-6 kompani ne 6 mujt pasi kto shesin dhe blejn ne mes vete
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...