1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si e zbuluat Itshqip!

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga boom3rang, 21 Janar 2017.

?

Si e zbuluat Itshqip?

 1. Google

 2. Forum Shqiptar

 3. Facebook

 4. KHG

 5. Referim prej shokve

 6. Nuk ndodhet ne List

Rezultatet mund ti shikoni pasi te votoni
 1. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  KHG
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Kan qen ne ate kohe disa forume edhe nga ata me duket e pata gjet itshqip.
  Prej 2010 - kokan bo gati 7 vjet .
  Itshqip u bo pjes e jetes tone qdo dite.
   
  Emi mer dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 3. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  E kisha harru fare Tutoriale Al,madje kjo ka qene nje nder aktivitetet me te mira qe kemi pasur pas KHG.

  P.S
  Une 11 Janar 2010
   
  boom3rang dhe bi0 pëlqejnë postimin.
 4. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  882
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  n at koh jom pas kan aktiv me 1 forum u kan esportskosova, ama aty ka pas ma shum sene rreth lojrav e qesi tripa, jo it sikur ktu, tani krejt von ja kum nis mu kan aktiw edhe pse her pas here e kum vizitu shkaku naj pytje per ads apo te ngjajshme, btw google searchi mka pru ktu :p
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 5. Astritii

  Astritii Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Prej forumit KHG, antare jo gjate dites , por ne linje tani ka qene 300+ ku interesimi per hacking ka qene teper i larte.
  Tash ne kete forum kemi 10-15 antare per momentin ne linje nese e shikon, e krejt diskutimi pyetje/pergjigje, spom bon kjo qysh me ndreq, qysh me fitu me adsense, cpc e ulet ne web dhe Youtube qysh me rrit etc.
  Te gjithe ne e mirepresim projektin e boom3rang , shpresojme te jete diqka unike , profitabile per te, dhe te gjithe ne antaret se kush deshiron te punoje pa hile dhe sinqerishte.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 6. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  boom3rang pëlqen postimin.
 7. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Sot rinia 24h qendrojn ne facebook, dhe meren me gjera te kota, prandaj edhe ne pergjithsi ka ra interesi per forumet, edhe pse personalisht duke i pa trendet me vjen mire edhe per kete aktivitet qe e kemi ketu ne itshqip.
   
  Astritii, Koraab dhe Fannol Gashi pëlqejnë postimin.
 8. LORD

  LORD Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  3
  E perkrah anetarin me lart jam anetar ne ITShqip koxha si moti (jo me ket konto kjo ka disa dit qi e kom hap) dikur itshqip ishte me te vertet forum per IT dhe i kishte hije si i tille, kohen e fundit ka fillu me dal prej "shinave" te IT dhe cdo e 2-3 pytje adsense qysh me ndreq qysh me bae ose fanpage me shit ose me ble, esenca e forumit me te mir dhe me te madh shqiptare dita dites po humbet, kerkoj nga stafi te marrin masa per ket pasi qi kam shum momente te mira ne itshqip dhe shum njohuri kam fitu edhe pse jam me profesion inxh. i ndertimtarise por kam si hobi IT dhe kom kalu koxha koh ktu, per ate mos ta lajm ITshqip te vazhdoje ne ket rrug qysh o tu ec por ta kthej ne formen qyshh u kon bile pse jo edhe ma te mir.

  PS.
  Respekt per stafin jom ekstra diqk :D
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 9. Jeronim

  Jeronim Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Që nga AST-Crew, rrjeta.org e deri te itshqip...një lloj evolucioni më duket. Më në fund munda me e ba reset passwordin e forumit dhe jam "rikthyer" xP
   
  boom3rang dhe Blerim R. pëlqejnë postimin.
 10. wayfarer

  wayfarer Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ne Google , viti nuk e di sakt por me nick te vjeter "Drilond98"
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 11. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Google Search. Kisha pas deshir forumi me pas 1 rregull qe mos mi leju postimet e njejta . Shumica e antarve veq bojn pyetje pa e perdor search tool aty nalt per mi gjet postimet. E kish reduktu numrin e njerzzve qe bojm spam per adsense qe mas pakti 10-20 pyetje tnjejta jon .
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 12. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  677
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Google
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 13. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  KHG.
  Anëtarësuar: 20 Janar 2010
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 14. Valdrin Miftari

  Valdrin Miftari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  802
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mbi 10 vite shfletoj forume (7 vite ne ITSHQIP)
  Referuar nga KHG
  - Me ju bashkangjite boom3rang deshta se knaqesi ma te madhe se ne forume perpara nuk mbaj mend, gjithcka si FaceBook ka qen ne forume perpara, thjesht nje perdorues interneti pa ndonje qasje ne forum nuk e kam llogarit si njeri qe hec me kohen. (i prapambetur)
  Perpara mbaj mend ka pas chat edhe gjera e pare qe bojshmi nmengjes direkt ne forum mu kyc, plus mbaj mend ka pas edhe shum femra, ka pas edhe grada te quajtur PRINCES :D
   
  Blerim R. dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 15. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Jam antar i vjeter e nuk e mbaj mend sakt :(
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 16. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  ne Messenger(windows) ne Status te Valon dhe te Boom3rangit:)
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 17. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne google search tu kerku forume shqiptare per teknologji
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 18. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  33
  google
   
 19. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  nuk e mbaj mend pasi qe jom qe nga 2010 :)

  Edhe pse koha me premton shum pak te futem ne ItShqip , prap se prap e vizitoj :)
   
 20. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk me kujtohet sepse jam ketu nga 2010kam qen me par BENI-2010 mduket por ni koh te gjat nuk kam qen aktiv dhe nuk ja di pasw e as email e ati acountit por tani jam regjistruar perseri
   

Shpërndaje faqen

Loading...