1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si do duket iphone 6 dhe qfar mendimi keni ?

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga ILazz.Os, 9 Shtator 2014.

 1. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  A po ju doket mir mi ofendu ata qe skan pare a. Psh e kqyra ni dit traffic racer ne android osht falas ndersa ne ios u kon me pare (tash osht free mdoket).Me ni fjal ata jon munu ne qdo an veq met nxerr pare. Per virusa nuk e di veq ala skom ndegju qe ju ka blloku dikujt Samsungi, ashtu kshtu 1 format nterezi e qet. A me iphone pak me gabu prishet edhe shkon krejt telefoni.Plus aplikacionet mundesh me i marr pi rrjetit edhe me instalu ne telefon edhe ato qe jan falas.

  @bmwplako qe e permene MAC sistemin un po quditna nuk um ka ra rasti kurr me punu me to se 90% e njerzve tbotes e perdorin windows.
  Ka po silli apet po kthehi te qmimi po shihet qe ju e keni ble per me u fry qat iphone se per kurgjo tjeter edhe pe tregoni karakterin e vertet qe e kini. Na ktu jem tu fol per diqka qe osht me qmim te mire edhe performanca ma te mira.
  1 shok e ka ni samsung 80 euro gt star a nuk e di qfare osht ka ma shum aplikacione sesa ni iphone 5 qe ka.Iphonen duhet me perdor qysh thojn ata apple a samsung perdore qysh dush.


  Ket foto e ka postu @meteora edhe mpelqej shum pe postoj edhe ktu. Skom qka me shtu ma teper po shihen vet senet.
  [​IMG]
   
 2. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Tanni shifet loqk qe iphone paske pa te dikush e ski pas vet kurr.Per cmim krejt tham se osht i shtrejt po ju androidat kcyt se jemi tu i ble me u fry e tash bash po fryhem se po kemi qef.
  Tjera:Edhe iphonen me 1 restore apo format sic po e quan ti e qet ne terezi po kur nuk din ma mir mos e IDH.aplikacionet me pare mundesh me i marr me programe te ndryshme pa pagu si pp25,pangu etj.
  Mac sistem perdorin shumica e shkollave edhe institucioneve botrore qe dojm me kan ma te sigurta ndersa ate statistik qe e ke shkru ti ja ke fut prej vetit!!!
  Aplikacione dikush mundet me pas ma shum ne ni iphone 2g sesa ne ni 5s edhe kjo vjen si pasoj e preferencave te perdoruesit se sa apps i nevojiten.

  Edhe per fund iphonen e perdor ne menyr ma te sigurt se cdo smartphone tjeter dhe ne menyren se si don e jo si thot apple.
  Kjo foto qe e ki poshtu mundesh me ma vertetu vetem kur ma bon ni video te dy telefonave.

  Makin osht golf 2shi e makin isht ferrari!!
  Cili osht ma i shpejt sipas teje?Besoj se 2shi :d

  Shnet  Tapatalk für iPhone 5c
   
  pdown9 pëlqen postimin.
 3. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73

  Baba jem 300 euro pagun vetem telefon sa fol kshtuqe nuk ish kon zor me ble ni iphone 5 320 euro.KLM. Ma merr mendja qe golf 2 hala vozit.
   
 4. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Jo njo pak mat vogel Polo se nuk i blej senet me mi pa dikush po mem kry pun :).
  Nkofsh djali i hashim thaqit ta besoj :)


  Tapatalk für iPhone 5c
   
 5. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  Edhe Sa per iPhone sdi qka u met me diskutu per ta diqka te veqant, perpos qmimit, se si ne performanca ashtu edhe ne pamje ka shum smartphone tjer qe jan ma te mirë!!


  Masi u permen Golf 2 thash ta postoj qita !! kurr mos ja kqyr formen as emrin po kqyrja Zemren ;)

  Ciaoo

   
 6. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po bre. Deri qitash keje tu i nenqmu ata qe skan. Tash knej po shet men kishe i blen senet met kry pun. Me qfar hotkey po i ndrron ftyrat me ctrl+tab apo.
   
 7. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Qe, edhe mshelne mo kit diskutim se Iphone osht baba i smartphoneve !!
  Sa per informacion: Iphone e ka Dual core cpu, ndersa Google Nexus 5 quad core.. dhe shifeni qfar shpejtsie ka ne krahasim me Nexus 5..
   
 8. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Po flasim per gjana normale e nese mundesh qele smartphonen tond e bone tunning :)

  Tanni kur e lyp gjithkush ta kthen amo kur te djeg mos u mundo me u nxjerr :).
   
 9. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  Asnjëher mos u siguro, vetem permes 1 video qe e shef sepse askush nuk te sigruon se si është gjendja e tyre (p,sh njeri mundet me qen me i ngarkun tjertri ma pa i ngarkun, keshtu qe kur e ki ne dor atëher mundesh me i testu sakt)  Po e permendi 1 rast te vogel, 1 shok e ka iPhone 4 tjetri 5s edhe deshten me ja ndrru gjuhen edhe thujse njheit vanojshin per me e ndrru gjuhen si 1 iPhone 4 si një 5s, kurse 1 Samsung Galaxy s3 mini e ndrrojke shum shum ma shpejt se sa dyt :)

  Okay po flasim per gjana normale, por une shum mire e ceka qe kurr mos e shiko formen as emrin ( firmen etj) po shiqoja fuqin qe e posedon ;) ( Se ju shumica e perdoruseve te iphone-eve ju ka pelqy forma edhe kaq, nuk dini me vequ diqka specifike tek iphone)


  Ciao!
   
 10. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Hahahaha thojke gjyshja jeme fol e rruj vo!!!
  Gjanat specifike po permenden cdo dit po ju spo i dini.mka pelqy se mkryn pun qka du une edhe instaloj qka du une e se kom gjysen e iphones veq me ios sikur ju me android plus se kom te mbushum me gjata te ios-is qe kurr si perdori me pas Samsung apo android paisje.
   
 11. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  @siimon
  Niher thave. "Tanni shifet loqk qe iphone paske pa te dikush e ski pas vet kurr.Per cmim krejt tham se osht i shtrejt po ju androidat kcyt se jemi tu i ble me u fry e tash bash po fryhem se po kemi qef."

  Tani i nrrove fjalt "Jo njo pak mat vogel Polo se nuk i blej senet me mi pa dikush po mem kry pun"

  Veq deshta me dit sa vjet i ki ti qe i ofendon kta tjert ktu. 80% e shokve te mi nklas kan iphone edhe krejt e kan veq ka 1 retric te instalume edhe veq per qato e perdorin.;)
  Nuk osht njejt sikur me ble 1 golf 2 800 euro e ni ferrari me 250euro mos harro ;).
   
 12. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  o Tann, qka po don me thon me kto qe e kan veq ka ni retric t'instalume? gjithkush i ka preferencat e veta ne apps, ata nashta jon t'shashtrist me dal ne foto e per kto kerkush sju ka faj. Sdi ku po nisesh ti ku po bazohesh qe iphone bllokon me i qit apps? Perderisa une Sony Ericsson Vivaz qe e kom pas ma heret e kom mush full apps, Iphonen e mushi hala ma shum sa per qe mbllokon najsen!
  Kjo qe po thu ti bash e kunderta osht, se samsungit pak me i qit apps fill killavet nxehet ta sos doren fill, + gjysen e memories te telefonit ta nxan veq Android Os sbashku me komponentet e panevojshme qe vin me Android e qe kerkush si perdor kurr !!
   
 13. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  Veq ty t'ka ra me rru shum :p

  Qysh po shifet mos me u mbylll kjo tem deri ne mengjes paska diskutime, saqe as ata qe i prodhojn nuk kan kaq shum ide per me diskutu.

  Qdo send i mirë verehet, kështu qe unë e përfundoj këtu.

  Mirëmbetshi!
   
 14. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  per ni zotni qe mkish citu me lart..
  qe kishte thene qe krjet bota e perdorin windowsinn.. e mac.. po kaja nonenn edhe n kosov krejt golf 2. po a thu skan qeff me pas krejt Rolls Royce a ?
  Le be pash ropttt . e per applikacionnee majkenn ja kann, sat t dushh instalon.. Tanni met mira
   
 15. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Kur nuk je ngjendje me kuptu dicka se di pse diskuton!!!
  Nuk flas per shok po per veti:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Kqyre sa apps,foto e video i kom!!!
  Po ti del flaka androidit pahiri?
  A te duhet naj pergjigje tjeter?
   
  -f0rGivE. pëlqen postimin.
 16. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
   
 17. B3$!

  B3$! Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
 18. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  telefona per goca.
   
 19. timm

  timm Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  apple eshte ne prodhim te telefonav te tyre qe 7 vite,ndersa samsung muj me than qe 100 vite
  sen apple nuk ja lsho rrugen samungit per teknologji dhe pse sa heret eshte formuar kjo kompani.
  thjesht iPhone nr 1 veq kush ja ka inati ajo asht qeter se,e sa per copy apple para galaxyt e ka pas mdoket touch ID.
   
 20. pdown9

  pdown9 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kto krahasimet qe pi bojn tu i qel aplikacionet cili po hapet ma shpejt , kjo osht shum kllosharizem me ner me thon se ndryshe mun mu kon ni program i programum per Android edhe ndryshe per IOS , kjo s'tregon kurgjo hiq gati .

  Sa i perket temes , mos e ngaterroni iOS me android , ktu po diskutohet per iphone 6 , ato 2 jan sisteme operative , njera eshte open source dhe tjetra JO , ajo qe nuk eshte open source kuptohet qe eshte ma e favorshme per shumicen .

  iphone 6 nuk m'pelqen aspak me thon t'drejten , e kom ni bindje qe 5/5s kan me qen versione te paperseritshme .
   

Shpërndaje faqen

Loading...