1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si behet Formatizimi me Windows 8.1

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga jetonimat, 4 Mars 2014.

 1. jetonimat

  jetonimat Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Si behet Formatizimi me Windows 8.1 ( e kam fjalen me DVD )
   
 2. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  - Sikurse, ne windows 7 njësoj gati.


   
 3. jetonimat

  jetonimat Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Mue per veti nuk eshte ka me hapet me krijue User te thjeshte sikur qe e ke paraqit vedio po mu jepet mundsia vetem me emial adrese e din dikush ku eshte problemi a jo ( kerkoj pergjegje)
   
 4. DamageraL

  DamageraL Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  jetonimat !
  njeher me email adres , pastaj mund ta heqesh Email Adress ! . dhe ta besh user tte thjesht
   
 5. jetonimat

  jetonimat Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Nuk jem ka di si me heq a ka mundsi me naje vidio me pa si me heq a jo
   
 6. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  - Pasi te ja japesh PC Name > Next>Use Express Settings > tash kliko Don't want to sign in with Email Address pastaj Local Account edhe sheno User Name cilin po don Sikurse ne Video përcille me kujdes! edhe e kupton ....! nuk e besoj qe ka ndryshim windows-i yt nga kjo ne video, vetem ndiqi hapat me kujdes!

  - por ne qofte se ke perfundu me instalimin e Windows-it dhe don me ja ndrru Username atëher shiqo neper YouTube gjen Tutoriale. Si p.sh how to change user name in windows 8.

  ose ne qofte se don me shtu një User name te ri atëher shiqo ne video :
   
  Last edited: 5 Mars 2014

Shpërndaje faqen

Loading...