1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si arrita te fitoj 1 mije Dollare fale Bitcoin dhe Amazon

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Albcrypto, 6 Shkurt 2017.

Tags:
 1. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tema shum edukative ne rradhe te pare falimderit per detaje po pytje tjeter eshte se a ka shum manipulues ne Paxful nuk edi sa ashte e vertet kom degju info te tilla.
  Per mos me ra ne gracke te minipoluesve qysh te perfitoje nga GC-Amazon?
  Pytja ke keshtu nese une vendosi me shfrytezu btc ne shkembim me GC -Amazon qysh muje ne ket rast me testu kodin nese eshte ne rregull edhe e dyta nese eshte ne rregull a mundet qe shitesi ose mbajtesi i kodit te perfitoje ne menyre te dyfishte te une edhe dikush tutjeter qysh duhet te jem i sigurte qe se ka tjeter person perveq meje ne ket rast falimderit
  kerkoje falje per kthimin e temes mbrapa po nuk e pash te arsyshme me hape teme te re per ket pytje.
   
  VLONEckryptoo pëlqen postimin.
 2. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  https://www.amazon.com/gc/redeem/
  Paxfuli esht me escrow vlla, nuk te bejne dot scam se btc nuk i mbaj ai qe te shet kodin po i mban vet paxfuli, masi ti i jep redeem codit, i leshon bitcoinsat tjetrit!
   
  Mike pëlqen postimin.
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,264
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  258
  per kuriozitet sa ka shkuar shuma qe ke fituar deri tani ?
   
 4. Haqif LLeshi

  Haqif LLeshi Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  LOL EDHE UNE TNJEJTEN PYETJE KISHA NE MEND.
   
 5. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nuk jam marr vetem me Paxful, jam marre me shume gjera, mjafton qe per 4 muaj kam nxjerr rrogen e nje mesuesi ne Shqiperi qe merr gjate nje viti e gjysme, llogarite bejini vete.
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,264
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  258
  9 milion lek / 6818 Euro :/
   
 7. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ne kok i ke ren.
   
  Jack Fish pëlqen postimin.
 8. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Rruga me e shkurt dhe me e leht per te arrit vleren e 1 BTC cila eshte pos paisjeve mining...ndoshta pak pyetje pa kuptim e banale po nga ajo qe kem lexu ne ket teme ato qe i kan te njohur keto procedura veq me jan zhyt ne BTC, per ne fillestaret jan pak sa te renda..
   
 9. Lindon12

  Lindon12 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nu
  Nuk kuptowa nje gje vlla: per tia filluar kesaj pune a duhet me shti naj pare a jo ?? Faliminderit!!
   
 10. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  Gjithsesi duhet tkesh se paku 100$ qe tmund te fillosh
   
 11. Noida

  Noida Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  23
  Nese ke hala Amazon Gift Cards une ti blej me 80% PayPal ose 70% Bitcoin.
  Oferta vlen per t'gjith te interestuarit.

  Psh (80% PayPal)
  1 Amazon Gift Card $50
  ti merr 80% tvleres permes PayPal ose 70% permes Bitcoin.

  Gift card duhet mu kan valide edhe jo te cardune
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Si mund te japesh garancion qe nuk marrim chargeback ne paypal ?
   
 13. Noida

  Noida Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  23
  I dergoj si FNF ( Family/Friends ) ska problem

  *FNF veq per antaret qe jan me trespektushem edhe ma tvjeter
   
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Te lutem me dergo nje form kontakti : icq/jabber/skype/fb cilen e preferon.
   
 15. Noida

  Noida Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  23
  Te dergova ne PM
   
 16. blancoag01

  blancoag01 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  E paske shkru qe duhet minimumi me i pas 0.2 Bitcoin dmth qe per me ja fillu ksaj pune duhet 400$ pasi qe 0.2bitcoin e ka vleren e 405$
  A eshte ende ky 0.2 apo ka ndryshuar?
   
 17. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mos postoni ankesa palidhje me kompliku temen qe zotria e ka hap dhe ju ka ndihmu shume te tjerve, mundesh thjesht me ba pytjen qka nuk po kupton...
   
 18. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  8
  A blen hala?
   
 19. Aldo77

  Aldo77 Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  A mund te thote dikush nqs eshte akoma e vlefshme kjo metode?
  Dhe sa eshte minimumi i btc qe duhet te kemi ne paxful?
  Faleminderit kush pergjigjet
   
 20. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tani mundesh me bo edhe 100k$ me ket metod, vec duhet me dit si me lujt lojen, dhe pastaj leku leter
   

Shpërndaje faqen

Loading...