1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si arrita te fitoj 1 mije Dollare fale Bitcoin dhe Amazon

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Albcrypto, 6 Shkurt 2017.

Tags:
 1. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Jeni lodhur duke kerkuar deri tani si te fitoni online?
  -Kurre mos u dorezo ne endrrat e tua deri sa ato te te shperblehen ose te kesh dhene maksimumin tend. Koha te besh para!
  Zgjidhja eshte ketu!
  [​IMG]


  Menyra qe do t'ju shpjegoj me poshte eshte ideja dhe menyra e cila me ka dhene shprese dhe me ka shtyre te fokusohem tek modhat virtuale. Te them te drejten para 6 muajve nuk do ta kisha menduar kurre se ne baze te nje metode te thjeshte do te mund te fitoje kaq shum para.

  CFARE NA NEVOJITET?
  -Nje adrese ne Amazon.
  -Nje Wallet per Bitcoin ku te keni depozituar nje shifer te mjaftueshme.
  -Nje adrese ne https://paxful.com/  Si fuksionon metoda?
  1.Se pari po ju shpjegoj se cfare eshte Paxful, paxful eshte nje website ku ti mund te besh oferten tende per te marre bitcoin duke dhene Gift Card ose ajo te cilen ne do te perdorim: Te blejme Amazon Gift Card duke paguar me bitcoin
  [​IMG]

  2.Leket qe i keni tek Walleti juaj duhet t'i transferoni tek wallet i adreses tuaj tek Paxful,
  3.Ku qendron perfitimi jone? - Perfitimi qendron pasi nese ti hap nje ofert qe pranon le te themi nje ECODE Amazon Gift Card me 33% te vleres duke paguar me bitcoin. Vendos rregullat e tua tek trade dhe persona te ndryshem dergojne ECODE-n e tyre pasi ti flet live me ta duke kryer marrveshjen.
  Ja nje shembull i bisedes:
  [​IMG]
  Personi hap marrveshjen me vleren e Gift Cardit qe ka, nese ti e ke vendosur cmimin e blerjes 0.33 , dhe ai ka nje Gift Card 15 dollar , pasi ai te jep kodin dhe t'i i jep Apply :
  [​IMG]


  Ty te shtohen 15 dollare ne adresen e Amazonit ndersa t'i paguan vleren 5 dollare me Bitcoin , transferimi eshte automatik , ne momentin qe hapet marrveshja Bitcoinat i mban Paxful, kur ti i jep Success nese kodi funksionon Paxful i kalon Bitcoinat atij qe te jep Gift Cardin ty.
  Pra duke e vazhduar kete metode, nese ti ke aq Bitcoin sa konvertohet ne 500 dollar, merr 1500 dollare tek Adresa jote e Amazonit. Nga adresa me pas, t'i afron te aferm ose te njohur qe duan te blejne dhe i kerkon leket atyre duke i mundesuar t'i blerjen. Nese 2 veta duan te blejne 2 produkte 750 dollare, t'i paguan me 1500 Dollare qe ke ne Balance, dhe merr po aq leke ne dore, por interesant eshte fakti qe t'i ke shpenzuar vetem 500 dollare per to. Pra ne kaq pak kohe t'i ke dale 1000 Dollare Fitim!
  [​IMG]
  Shpresoj te lini nje pelqim per kete metode, dhe me pyesni per cdo detaj e une mund t'ju pergjigjem dhe mund t'ju ndihmoj!
   
  D3LL4, KMN, Platon OG dhe 36 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bravo, dhe paxful e njoh dhe cuditem si nuk me ka shkuar mendja me pare.

  Atehere pyetja eshte pak delikate : Nese keto gift cards jane te carduara - te blera me karta te vjedhura - cfare ndodh pasi e ben apply ne Amazon ? Ka mundesi qe Amazon ta anulloje ate gift card ?
   
  Albcrypto pëlqen postimin.
 3. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Atehere, ekziston sigurisht edhe kjo, madje me ka ndodhur mua ne fillimet e mia tek perdorja kete menyre. Faleminderit madje qe ma permende!
  Cfare mund te bejme per te qene te sigurt qe GiftCode nuk eshte i vjedhur, ka 2 menyra:
  1. Te blesh Physical Card, karta amazoni fizike, dhe te kerkosh nga ai qe ta jep nje leter ngjitur me te qe karta eshte shitur tek "Emri Juaj"
  Kete gje e kerkon tek Te dhenat e marrveshjes e madje ja kerkon dhe ne chat e t'i nuk bie dakord nese ai nuk e ben kete.
  2. Te kerkosh screenshot nga emaili qe eshte cuar GiftCardi me nje notepad te hapur anash ku shkruhet e njejta gje, karta eshte shitur tek "Emri juaj"./ Sapo kam aplikuar kete metode, nuk me eshte anulluar asnje karte dhe fitimet e mia jane rritur mjafte.
   
  B4RC0D3.#, sp0nTeX dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 4. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Keto Kartat Fizike jane keshtu :
  [​IMG]
  Ndersa ajo qe te shpjegova : (P.S Mos e provoni kot kodin :p:p:p:p)[​IMG]
   
  Red Eagle pëlqen postimin.
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  E kuptova faleminderit :)
   
 6. ahysenaj

  ahysenaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sa kohe mund te marre per te bere 100 marrëveshje pra per te pasur 1500$ gift cards.?

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 7. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Mjafton te kesh 500$ bitcoin, dhe nese je online 14 ore ne dite, mund te marresh le te themi 100$ ne dite, pra rreth 15 dite ose ndoshta me pak.
   
  Red Eagle dhe ahysenaj pëlqejnë postimin.
 8. ahysenaj

  ahysenaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shumë Faleminderit, per informacionin.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  Albcrypto pëlqen postimin.
 9. kushtrim94

  kushtrim94 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  mfal nese pot pengoj ama a ki munsi mem tregu a duhesh me investu pare ne kete drejtim , qe me fitu nqet menyren qe e ke spejgu ti ?
   
 10. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Duhet te kesh nje sasi te caktuar bitcoin te wallet i paxful dhe sasine qe ke (p.sh. 50 euro!) mundesh me kalu 150 euro ne amazon nese lexon me detaje ate qe kam shpjeguar. Pra duhet te blesh bitcoin nese nuk disponon.
   
  Last edited: 7 Shkurt 2017
  Jack Fish dhe Red Eagle pëlqejnë postimin.
 11. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,133
  Pëlqimet:
  322
  Pikë nga trofetë:
  128
  @Albcrypto Walletin ku duhet me hap per bitcoins apo sipas deshires ?
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une te sygjeroj Bitgo, shume i sigurt.
  Ose Blockchain.info...
   
 13. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje,
  Personalisht te pergezoj per vullnetin qe ke per te shperndar me antaret tutoriale me kaq vlere, se ditet e sotme jan bere te gjithe per vete.
  Ty te uroj suksese me kete metod dhe fitime sa me te mira.
  Like e ke.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Jack Fish, albionPr dhe Albcrypto pëlqejnë postimin.
 14. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Asgje shpresoj te shperndaj akoma dhe me shume metoda fitimprurese pasi vetem dje jam anetaresuar dhe kam shume per te dhene! Me behet qefi qe ju pelqeu!
   
  Red Eagle pëlqen postimin.
 15. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  Shyqyr qe ka ksi njerz qe metodat me te cilat fitojn i shperndajn me te tjeret , te lumt vlla,suksese
   
 16. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Gjithcka ne te mire te shqiptareve kudo qe ndodhen!
   
  Red Eagle pëlqen postimin.
 17. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Tani po shoh qe duket dhe nese ofruesi i gift card ka ber trade me pare dhe feedbacku i tij. Keshtu qe risku per humbje eshte i vogel.
   
 18. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Prandaj dhe une ju shtyva drejt Paxful pasi eshte me i miri per kete pune dhe nese ja merr doren risku per humbje eshte 0.
   
  Red Eagle pëlqen postimin.
 19. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  I nderuar se pari pershendes te gjith antaret dhe ty si krijues i kesaj metode te mir .
  Falenderoj nga zemra antaret tjer qe mundohen te japim mundin e tyre qe ti ndihmojn sadopak neve dhe juve.
  Metoda ishte teper e qart edhe pse nuk merem me Bitcoin kjo metod ishte fantastike per fillestaret po edhe per ato qe punojn kan punuar ne te kaluaren jan mar me internet perfitime online ..

  Tpershendes
   
  Albcrypto pëlqen postimin.
 20. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Me vjen shum mire qe e vleresuat kete metode! Edhe une falenderoj anetaret qe kane ndihmuar per disa shpjegime dhe sigurisht shpresoj qe ne te ardhmen te shperndaj metoda te tjera!

  Sent from my SmartphoneA6S using Tapatalk
   
  Red Eagle pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...