1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Shtepiza ndizet po keyboard/mouse jo

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 4 Dhjetor 2019.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,647
  Pëlqimet:
  500
  Pikë nga trofetë:
  208
  Prsh

  Ket problem e kisha me pc qe pata lash steam hap dhe pc ndez per 6 or kur erdha ne shpi keyboard zbonte dhe mouse jo e bona restart filloj mos me u ndez as monitori e fika e hoqa prej rryme krejt te nesermen e provova me ndez dhe u ndez vetem shtepiza dhe monitori dhe mbeti ke kjo pjes https://prnt.sc/q631o2 gjeja par qe m`erdh nmen ke ose gpu zbon ose naj problem me hard driver cable.
  E hoqa gpu prej pc krejt dhe pc punonte pa gpu krejt mir kshu qe ja lash problemin GPUs!

  Nejse mora 1 pc tjeter, ska gpu, nga aj pc i vjeter e mora vetem 1 ram stick 2GB dhe hard driver (SSD 240GB) + SATA cable dhe ja vendosa kti qe po perdor tash ke tu punu shum mir amo sot kur e ndeza pash dicka te ngjashme me at problem qe e kam pas ma para me at pc e vjeter kur u ndez mouse/keyboard spo bonte dhe mbeti ke kjo pjes https://prnt.sc/q631o2 e bona restart dhe u ndez krejt nrregull tash

  Pra shkurt pc i ri qe mora ska pas naj her probleme sot hera par qe e boni at sen dhe un i kam vendos kto sene ekstra qe i mora prej pc te vjeter
  1 x 240GB SSD Apacer AS350 (Primary)
  1 x 2GB DDR3 RAM
  1 x SATA CABLE
  A ka dikush naj ide se ku mund tjet problemi?!
   
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Ke problem me ndonje driver mesiguri , kutjohu qa ke instalu diqka ne pc me heret se kto ndodhin ne kete menyre psh kur instalon ndonje update apo ndonje driver , gjithmone kur instalon diqka te rendesishme duhet mja bo restore pointin pc's qe edhe met ndodh kto gjana e kthen n gjendje te meparshme.

  Qdo te mire
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 3. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  @DardanDaci Sa kuptova ky ka zevendesu komplet diskun, keshtu qe nuk mundet me qene problem i OS.
  Nese po atehere mundet me qene ndonje problem me pajisjet periferike apo bios. Qkyq pajisjet periferike apo zevendeso baterine cmos e shiko a ka ndonje rezultat.
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Por ka thene "gjeja par qe m`erdh nmen ke ose gpu zbon ose naj problem me hard driver cable.
  E hoqa gpu prej pc krejt dhe pc punonte pa gpu krejt mir kshu qe ja lash problemin GPUs!" , kjo eshte paramendim pra nuk e ka dit sakt se ku eshte problemi por un prap po supozoj se problemi ka me i dal ne drivera diqka.
   

Shpërndaje faqen

Loading...