1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Shtëpia e Teknologjisë - Ndihmë, këshilla, opinione

Tema tek 'Faqet Shqiptare' e hapur nga ose.al, 9 Janar 2019.

 1. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  252
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  28
  boni ni web anglisht si qikjo ose.al permbaju rregullores se adsense tanaj shperndaje ket web tek ose.al dhe munesh me arrit trafik edhe ne ket web anglisht
   
 2. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  23
  Ideja nuk eshte e keqe por niche = teknologji/smartphone eshte FULL dhe eshte jashtezakonisht e veshtire te shohesh rezultate. Ne Shqiperi, perkundrazi eshte OK, ne fakt ose.al, te gjitha klikimet i ka ORGANIKE sepse artikujt jane UNIK. Kam lexuar artikuj/tutorial te shumte por te gjithe dergojne ne fakt tek ADS apo affiliate por ne Shqiperi nuk ecen as njera dhe as tjetra :mad::mad:

  Nese ndonje tjeter ka ndonje ide gjeniale per websitet shqiptar eshte i mirepritur ;);)
   
 3. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje!
  Kam qene ne te njejten situate me ty, dhe gjeta nje "zgjidhje" qe nuk e di akoma per momentin nese do funksionoje apo jo... por po e provoje.,,
  Websiti eshte: https://webprom.xyz (link me referal). webprom.xyz (pa referal :p ).

  Nga homepage i websitit:
  WebProm është një mënyrë e lirë, e thjeshtë për të bërë para online duke vendosur reklama në faqen tuaj te internetit.

  Kane PPV dhe PPC te mire duke e krahasur me kompanite e tjera ne lidhje me website shqiptar.

  Personalisht nuk kam terhequr akoma te ardhura nga ky website, por besoj se eshte i besueshem.
  Ne website kane dhe forma kontakti, email dhe telefon, dhe mendoj qe nese deshironi mund ti kontaktoni!

  :D Uroj tju hyje ne pune!
   
  ose.al pëlqen postimin.
 4. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  23
  Ne fakt jam regjistruar edhe aty, iu shkruajta nje email dhe me kthyen pergjigje direkt (asgje per te thene). I gjeta tek nje tjeter website shqiptar (se jam duke bere research H24) po mu dukte sikur kishin vetem nje reklame tani per tani dhe ishte fikse!! Nese ke websiten tend @enneaa mund ta tregosh dhe ti hedh nje sy si duket, ti hedh dhe nja dy click ;);)
   
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje,
  Dhe pse pak vone po te jap keshillat e mija:
  Suksese per faqen me pelqeu tej mase.

  Sidomos pjesa qe ti quan "recensione" dhe pse nuk me duket shume korrekte per mendimin tim termat qe perdoren ne informatike nese nuk ka nje perkthim te kuptueshem me mire ta lesh termin ne anglishte ne kete rast "review" ose rishikim dhe pse kjo e fundit nuk ka shume kuptim me te thene te drejten.

  Po prap kete e vendos ti!

  Nje keshille tjeter qe te jesh me korrekt ne shkrim per gjerat qe nuk je i sigurt qe jane korrekte te sugjeroj qe te besh nje kerkim, mos e mer per ofendim sepse me beri cudi kur shkruaje ne nje review per note9 qe flisje per ngarkimin e telefonit me wifi edhe pse kjo teknologji nuk eh=gziston per momentin. Teknologjia eshte ajo "Qi" edhe pse nuk tingellon bukur ne shqip mund thjesht te thuash ngarkil pa fije ose ngarkim me transmetim magnetik "inductive charging" sepse funksionimi eshte i njete si ai i sobave.

  Dhe nese eshte e mundur te keshilloja qe te beje review ne youtube sidomos per keto me telefona!
  edhe kjo eshte si ta ndjesh ti!

  Pjesa qe me pelqeu me shume eshte kur ti jep mendimin tend kjo eshte pjesa me interesante dhe nese mundesh te japesh sa me shume mendimin tend sepse i jep me shume origjinalitet artikullit.

  Keto ishin keshillat dhe kritikat e mija shpresoj qe te kesh shume sukses!
   
  ose.al, Berat Ossi dhe @science pëlqejnë postimin.
 6. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  23
  Ke te drejte ne fakt, do ishte me e drejte ta kishim lene "Review" por u gabuam qe ne fillim, tani cdo gje eshte dhe ne URL dhe nuk mund ti ndryshojme dot me.

  Ke te drejte edhe ketu. Ngarkim pa fije do ishte me i sakte, por per te ndihmuar lexuesit qe ta kuptojne, menduam qe me termin "WiFi" do ishte me e lehte. Edhe pse eshte gabim, ashtu sic e the ti.


  Faleminderit shume. Shumica e artikujve Review, jan te provuar nga editoret e websitit. Te gjithe jemi vullnetare, dhe secili punon dhe ka jeten e tij. Video ne Youtube te hajne shume shume kohe, edhe pse ato dy/tre qe kemi bere kan dalur super.

  Ne Shqiperi mungon koncepti i publicitetit permes forumeve/websiteve etj. Preferojne te shpenzojne 10€ ne ADS ne Facebook (ku algoritmi i tij ja tregon njerezve qe kushedi nuk duan tja dijne) sesa te shpqnzojne 5€ ne nje faqe ku 100% e lexuesve kan interes teknologjine. Ideja eshte se po e kemi me te futur gjithmone. Niche dhe ideja jone, flas ne emer te editoreve, eshte e sakte. Normalisht sic the dhe ti ka shume per te permisuar nga ana jone, por eshte e veshtire nese asnjeri nuk beson tek ne. Samsung prsh, sa here qe nxjerr nje produkt te ri, na kontakton direkt dhe kemi mundesi te provojme celularet e rinj... Dyqanet skan besim fare...

  Gjithsesi faleminderit shume per keshillat!
  Albani
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 7. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shume i kenaqur per mirekuptimin tend.

  Kjo qe thu ti eshte ne shqiperi mungon shume publiciteti i targetuar (targeted) dmth me ane te niche etj...
  Kjo ndoshta nga infrastruktura e internetit ose nga mosinteresimi i platformave te ads ne shqiperi, ose eshte shkaku i te dyjave bashke.

  Gjithashtu gezohem per mundimin qe ju beni per t’ju ofruar shqiptareve nje portal te dinje mbi informatiken.

  Edhe nje here suksese te metejshme!
   
  ose.al pëlqen postimin.
 8. ose.al

  ose.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  23
  Besoj se jemi te paret qe e realizojme ne Shqiperi dhe Kosove!!

  Me ndihmen e Samsung Albania sot jemi LIVE me Bateri Test.
  Keni ndonje ide/keshille se si mund ta realizojme me mire? Si ju duket LiveBlog?
   
  Elion1 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...