1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

SHOPIFY DROPSHIPPING

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Dionzzsk, 7 Janar 2020.

 1. Dionzzsk

  Dionzzsk Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje te nderuar, piksepari kerkoj ndjese nese eventualisht po e hapi nje teme qe vetem se egziston.
  Jam i interesuar per te filluar nje Shopify Store (Aliexpress dropshipping).
  Se pari t'ju informoj se jetoj ne Shkup, Maqedoni dhe kam disa probleme gjate lidhjes me 2checkout.com
  Nese dikush ka pervoje ne kete aspekt dhe me sukses ka fillu funksionimin e pres me deshire keshillat dhe sugjerimet ne mesazh, apo ne email; [email protected]
  Ju falemderit dhe shum respekte fillimisht per stafin, dhe gjithe antaret e forumit
   
  Sheqir pëlqen postimin.
 2. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po perdore Paypalin pasi je ne Maqedoni ?
   
 3. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk ben Paypal ne maqedoni, nuk pranon.
   
 4. Riki.xh

  Riki.xh Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Por fillimisht para se ta shtosh paypal si menyre pagese ne shop, duhet qe akontin e pp ta besh business, te pakten nga pervoja ime keshtu kam vepruar,ndersa per 2checkout shiko plotesoji te gjitha kriteriumet qe kerkohen,duke i plotesuar te gjitha refound policy,privacy policy,support ... besoj se do ta pranojne
   
 5. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetja dua te filloj dropshipping prej Kosove. menyra e par eshte t'ia filloj me Paypal(Raiffesien Bank) t'i boj disa fitime me pas ta hap 2checkout sepse kam degjuar qe paypal merr limited. si thuni ju eshte ide e mire??
   
 6. Riki.xh

  Riki.xh Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, para se te mendoni per fitimet ju kisha preferuar se pari te kompletoni shopin sipas standarteve te kerkuara dhe me duket pak sa gjysmak nese menyre pagese vendosni vetem paypal,jo te gjithe bleresit potencial perdorin paypal keshtu qe preferoret te figuroje edhe pagesa permes cc.
  Mendim im, sdo te thote qe vetem un kam te drejte,shih ndoshta ndokush nga anetaret tjere ka pervoje me te madhe dhe te jep ndonje sugjerim plotesues.
   
 7. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  Qysh mor sban ne Maqedoni Paypali ketu ne listen e shteteve te pranume eshte paypal
   
 8. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  eshte i kufizuar sun nxjerr pare un ashtu e di
   
  D3LL4 pëlqen postimin.
 9. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Thank you for contacting PayPal regarding.

  Sahit, I understand a payments you supposs to receive was cancelled.

  I have reviewed your account and can see that you currently have a Macedonian account. Currently, PayPal accounts in Macedonia are unable to use our services to receive payments. When we offer our service to a country, we need to ensure that we are compliant with both local and international laws before we can offer our full service.

  Due to the challenges and complexities associated with the worldwide financial network, we cannot offer a firm date or timetable for expansion of specific services. We can promise you that we are working hard to enhance our service within the nations where we are offered.

  To see which countries may only send money, go to www.paypal.com/us and click the USA flag in the bottom right corner of the page. I recommend that you visit this page often to review updates
   
 10. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  256
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  ashtu eshte sun bon withdraw veq mi hargju online.
   
 11. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  smundesh me pranu hiq pare ne account te payp ne maqedoni. vetem mundesh me pagu.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  DailyTeCh dhe D3LL4 pëlqejnë postimin.
 12. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  256
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  qashtu osht pikerisht ;)
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 13. Sheqir

  Sheqir Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Une kam perdor Shopify online store e lidhur me Aliexpress dropshiping mirpo duhet te paguash qdo muj edhe duhet me pas trafik dikun qe me pas ndonje shire,une te kisha propozu me perdor teespring asht pa pages asht edhe I krijon vet qysh don me I shit
   

Shpërndaje faqen

Loading...