1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

SHOPIFY DROPSHIPPING

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Dionzzsk, 7 Janar 2020.

1. Dionzzsk

Dionzzsk Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje te nderuar, piksepari kerkoj ndjese nese eventualisht po e hapi nje teme qe vetem se egziston.
    Jam i interesuar per te filluar nje Shopify Store (Aliexpress dropshipping).
    Se pari t'ju informoj se jetoj ne Shkup, Maqedoni dhe kam disa probleme gjate lidhjes me 2checkout.com
    Nese dikush ka pervoje ne kete aspekt dhe me sukses ka fillu funksionimin e pres me deshire keshillat dhe sugjerimet ne mesazh, apo ne email; [email protected]
    Ju falemderit dhe shum respekte fillimisht per stafin, dhe gjithe antaret e forumit

Sheqir pëlqen postimin.
  2. royal32

royal32 Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po perdore Paypalin pasi je ne Maqedoni ?

3. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,794
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    83
    Nuk ben Paypal ne maqedoni, nuk pranon.

4. Riki.xh

Riki.xh Anëtar Fillestar

Postimet:
    58
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    18
    Por fillimisht para se ta shtosh paypal si menyre pagese ne shop, duhet qe akontin e pp ta besh business, te pakten nga pervoja ime keshtu kam vepruar,ndersa per 2checkout shiko plotesoji te gjitha kriteriumet qe kerkohen,duke i plotesuar te gjitha refound policy,privacy policy,support ... besoj se do ta pranojne

5. royal32

royal32 Anëtar

Postimet:
    32
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Pershendetja dua te filloj dropshipping prej Kosove. menyra e par eshte t'ia filloj me Paypal(Raiffesien Bank) t'i boj disa fitime me pas ta hap 2checkout sepse kam degjuar qe paypal merr limited. si thuni ju eshte ide e mire??

6. Riki.xh

Riki.xh Anëtar Fillestar

Postimet:
    58
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje, para se te mendoni per fitimet ju kisha preferuar se pari te kompletoni shopin sipas standarteve te kerkuara dhe me duket pak sa gjysmak nese menyre pagese vendosni vetem paypal,jo te gjithe bleresit potencial perdorin paypal keshtu qe preferoret te figuroje edhe pagesa permes cc.
    Mendim im, sdo te thote qe vetem un kam te drejte,shih ndoshta ndokush nga anetaret tjere ka pervoje me te madhe dhe te jep ndonje sugjerim plotesues.

7. Rafet Maxhuni

Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

Postimet:
    652
    Pëlqimet:
    49
    Pikë nga trofetë:
    58
    Qysh mor sban ne Maqedoni Paypali ketu ne listen e shteteve te pranume eshte paypal

8. DailyTeCh

Postimet:
    1,794
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    83
    eshte i kufizuar sun nxjerr pare un ashtu e di

D3LL4 pëlqen postimin.
  9. DailyTeCh

Postimet:
    1,794
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    83
    Thank you for contacting PayPal regarding.

Sahit, I understand a payments you supposs to receive was cancelled.

I have reviewed your account and can see that you currently have a Macedonian account. Currently, PayPal accounts in Macedonia are unable to use our services to receive payments. When we offer our service to a country, we need to ensure that we are compliant with both local and international laws before we can offer our full service.

Due to the challenges and complexities associated with the worldwide financial network, we cannot offer a firm date or timetable for expansion of specific services. We can promise you that we are working hard to enhance our service within the nations where we are offered.

To see which countries may only send money, go to www.paypal.com/us and click the USA flag in the bottom right corner of the page. I recommend that you visit this page often to review updates

10. D3LL4

D3LL4 Anëtar Aktiv

Postimet:
    256
    Pëlqimet:
    63
    Pikë nga trofetë:
    38
    ashtu eshte sun bon withdraw veq mi hargju online.

11. armend zeqiri

armend zeqiri Anëtar Aktiv

Postimet:
    309
    Pëlqimet:
    113
    Pikë nga trofetë:
    68
    smundesh me pranu hiq pare ne account te payp ne maqedoni. vetem mundesh me pagu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

DailyTeCh dhe D3LL4 pëlqejnë postimin.
  12. D3LL4

D3LL4 Anëtar Aktiv

Postimet:
    256
    Pëlqimet:
    63
    Pikë nga trofetë:
    38
    qashtu osht pikerisht ;)

DailyTeCh pëlqen postimin.
  13. Sheqir

Sheqir Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Une kam perdor Shopify online store e lidhur me Aliexpress dropshiping mirpo duhet te paguash qdo muj edhe duhet me pas trafik dikun qe me pas ndonje shire,une te kisha propozu me perdor teespring asht pa pages asht edhe I krijon vet qysh don me I shit

Shpërndaje faqen

Loading...