1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Shkollë të digjitalizuar

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga feridshaqiri, 19 Shtator 2016.

 1. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Përshëndetje për t’gjithë anëtarët, ka pak kohë që nuk kam qenë aktiv knej pari, por obligimet po e bëjnë të veten.
  Pasi që në forum kemi anëtarë thuajse nga të gjitha komunat e Kosovës eh për këtë e hapa edhe këtë temë që t’iu pyes se a keni njohuri a ka ndonjë shkollë fillore apo gjimnaz të digjitalizuar, që përdorë pajisje teknologjike për mësimdhënie, nuk është fjala vetëm për projektor e llaptop, por më qenë më ekstra diqka përdorimi i e-learning në shkolla..
  Juve anëtarëve që jeni nga komuna e Gjilanit, keni njohuri për këtë ALMOOC, nëse nuk gaboj e ka hapur një zyre në Gjilan mirëpo nuk kam njohuri se çfarë punohet në zyre, mbajnë trajnime on-line apo çfarë?

  Ajo se për çfarë më duhet është të bëjë një hulumtim.
   
 2. Vedat I.

  Vedat I. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ne Vushtrri ku jetoj une nuk kam hasur ndonje shkolle fillore apo gjimnaz te digjitalizuar me duket nuk ka e-learning ne shkolla !

  Almooc eshte nje plateforme e mesimit online ne gjuhen shqipe.
   
 3. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Falemnderit per pergjigje.
  Almooc e di se qfar eshte, por nuk e di sakt se ne ate zyren qe e kan ne Gjilan qfare punohet se e di qe ka qene ne media dhe eshte fol per digjitalizim dhe per e-mesimin.
  E shtrova si pyetje/kerkes pasi qe keto dit spo kom shume kohe me shku me pyt vet.
   
 4. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  452
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  28
  Na paske mungu :p

  Diqka kom ni ne lajme po nuk e di nese ndonje shkoll e prishtines i ka E-ditarët apo jo, apo edhe literaturen online. Diqka kom ni po nuk jam i sigurt.
   

Shpërndaje faqen

Loading...