1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Shkenca Kompjuterike VS Inxhinieri Kompjuterike

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Eduart96, 8 Tetor 2014.

 1. Eduart96

  Eduart96 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje!
  Sapo jam regjistruar ne kete forum pasi kisha deshir tju pyesja, pra te merja mendimin tuaj ne lidhje per keto dy deg. E gjej te veshtir per te vendosur se cilen nga keto deg duhet te vazhdoj ne universitet pra Shkenca Kompjuterike apo Inxhinieri Kompjuterike..
  Doja te pyesja nese dikush vazhdon ndonje nga keto deg ose ka info lidhur me keto deg dhe doja te dija lehtesit edhe veshtirsit qe kane keto dy deg, cila ka me teper praktik e teori etj..

  Faleminderit.
   
 2. pdown9

  pdown9 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shkenca kompjuterike osht ne FSHMN .
  Inxhinieri Kompjuterike osht ne FIEK ( nese s'jom gabim ).

  Krejt dallimi osht qe ne FSHMN mson ma shum per softuerë , ne FIEK ma shum per harduerë .
  Ne FSHMN gjuhë bazë programuese e ki Java-n , ndërsa ne FIEK e ki C++ .

  Per mendimin tem , ma mir osht me shku ne FIEK , mson ma shum rreth harduerit , për softuera jon hap miliona kurse online ...

  Per mu fakulltetin jom tu e kry hatri diplomes , se ma shum msoj per 1 vjet ne kurse te internetit se sa 3-4 vite n'fakulltet ... mendimi jem ..
   
 3. Eduart96

  Eduart96 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Si fillim dua te te falenderoj qe u pergjigje ne kete tem. Shkenca Kompjuterika deshiroj ta vazhdoj te Universiteti i New York-ut ne Tirane ndersa Inxhinieri Kompjuterike te Metropolitani gjithashtu ndodhet ne Tirane, doja te dija cila nga keto deg ka me teper toeri e cila ka me teper praktik si dhe veshtirsit q paraqesin te dyja..
   

Shpërndaje faqen

Loading...