1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Shkenca Kompjuterike vs Informatike Ekonomike

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Cyb3R-Gh0sT/, 17 Korrik 2015.

 1. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  Prsh

  Kete vite futem ne universitet dhe jam ne dileme se cilen nga keto 2 dege te zgjedhe.

  Informatike Ekonomike - nese e mbaron kete dege mund te punosh ne banka

  Shkenca Kompjuterike -nuk jam shume i informuar por eshte me e veshtire po te gjith thone se ja vlen nese e mbaron kete shkolle, nese dikush e di se cfar pune mund te besh nese mbaron kete dege mund te me ndihmoje.
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,425
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo eshte hera e pare qe e ndegjova, edhe qe po te ndihmojka me punu neper banka "Informatike Ekonomike", edhe pse nuk po e di sakt cka meson ketu.

  Vetem nje sqarim: IT-ja eshte e njejte per cdo vend. Punove ne banka, ne ministri, ne furra (nese kan kompjutera) ne barnatore gjithkun IT-ja eshte IT ska cka me ndryshu. Tash IT ka shume dege dhe ndonjera nuk mund te praktikohet ne ndonje vend pune dhe arsyeja nuk eshte pse nuk mundesh me punu aty, por eshte se nuk ju nevojitet nje puntor me ato aftesi.

  Edhe me shkenca kompjuterike mundesh me punu ne banka pa kurfar problemi, mundesh me punu ne grupin zhvillimor kur mirresh me zhvillimin e produkteve te ndryshme, gjithashtu nese specializon (qysh po ofrojn disa universitete) mundesh me specializu ne baza te te dhenave edhe me punu (normal punon cdo vend qe kane baza te te dhenave) por po e ceki banken pasi qe kete e keni permend ju.

  Per shkenca kompjuterike ketu i ke lendet se cka meson. Spo du me ju bo reklam ketyre por mu kujtua qe mundesh mi pa lendet: http://www.riinvest.net/?page_id=2554

  Kalo mire.
   
 3. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38

Shpërndaje faqen

Loading...