1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Shitjet online [TAKSAT]

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga miraxh, 7 Nëntor 2022.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje!

  Sot kisha nje ide per te nisur nje biznes online, por kur shkova tek posta ADEX me thane qe duhet te regjistrohesh si biznes me NIPT dhe duhet te paguash cdo muaj.

  Problemi eshte qe kur e nis dicka online per here te pare, nuk ke asnje klient dhe nuk ke fitime.

  A ka ndonje ketu qe merret me shitje online dhe te tregoj nese ka dicka qe duhet ditur rreth taksave qe mos ti paguajme?
   
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,104
  Pëlqimet:
  485
  Pikë nga trofetë:
  163
  Fillo shit njiher pastaj cdo gje behet hap pas hapi, fokusohu tek shitjet si fillim...
   
  Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,314
  Pëlqimet:
  1,010
  Pikë nga trofetë:
  193
  Kur vjen puna te taksat nuk deshiron ti paguaj askush eh :tonguewink:
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  po vetem ne fillim mos ti paguajme te pakten se ne qe e nisim me pak lek dalim minus :V
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Si te ka referuar edhe Alkeo fillo shit njehere. Krijo nje klientele pastaj regjistrohu qe te jesh ne rregull.
   
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  problemi eshte tek posta qe nuk ta pranojne porosine me e dergu pa kupon tatimor
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e di si funksionon adex, por nuk mund ta dergosh me posten shqipatre? Pastaj nga kur posta kerkoka kupon tatimor? Nese une dua te dergoje nje tel, pantallona a ku di, perse u dashka kupon tatimor?
   
 8. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne adex shkova duke i thene qe dua te vazhdoj te shes online por kjo pjesa qe thua ti me e dergu si nje person individual nuk me ka shkuar ne mendje. (do i pyes per kete)
  pse a funksionon posta shqiptare per te derguar porosi brenda shqiperise?
  Sepse une ne fakt ca shoh kto qe shesin online ose e kan me adex ose me intex courier qe dmth jane posta private
   
 9. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,104
  Pëlqimet:
  485
  Pikë nga trofetë:
  163
  o plak nese ti ke 5 shitje mund ti besh transport dhe indvidual (sikur je duke ja cuar nje te afermi tend) nese te kerkojne kte qe thua, pastaj nese e shef qe shitjet rriten e ben kte qe te thojne...
   
  Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me sa di edhe posta shqipatre e ofron nje sherbim te tille.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 11. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,250
  Pëlqimet:
  626
  Pikë nga trofetë:
  258
  adex kerkon 300 lek edhe duhet te jesh i rregjistruar si biznes se i ndal hetimi tatimor ne rrug edhe ju konfisko mallin , pasi esht post se veq transporto mallra te shitur . hulumto se spo permend mera ke posta se e bejn at gje per 360 lek pakon . kan makina pa logo ata. se ms te te them se e ben edhe ...
   
 12. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  problemi eshte qe jetoj ne nje qyteze qe pervec adexit dhe postes shqiptare skam tjeter
   
 13. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,250
  Pëlqimet:
  626
  Pikë nga trofetë:
  258
  provo te sajosh naj gja ...
   

Shpërndaje faqen

Loading...