1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Shitjet e iPhone X pësojnë rënie

Tema tek 'iOS' e hapur nga beni20, 20 Mars 2018.

 1. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  [​IMG]

  Sipas analizave ekonomike të 3 mujorit të parë të vitit 2018, kompania Apple ka pësuar rënie të ardhurash nëse e krahasojmë me fundvitin e 2017. Kjo vjen si pasojë e shitjve të iPhone X pasi kanë qënë të ulta në krahasim me çfarë pritej.

  Analistët deklarojnë se në 3 mujorin e fundit të vitit 2017, shitjet e iPhone X kanë qënë të larta por pas festave ato kanë rënë ndjeshëm deri në gjysmën e atyre që priten. Në fund të vitit mendohet se nga ana ekonomike Apple nuk do të ketë pasoja pasi shitjtet e humbura janë rekuperuar nga çmimi i lartë i iPhone X dhe pritet gjithashtu që në fund të vitit, me modelin e ri të vijnë dhe modelet disi më ekonomikë.

  Gjithsesi deri në fund të vitit shitjet e iPhone X të ulen nga 226 në 221 milion copë. Për këtë arsye Apple ka ulur dhe ritmin e prodhimit duke shkaktur kështu edhe lëvizje ekonomike në kompanitë që prodhojnë komponentët për këtë produkt
   
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,736
  Pëlqimet:
  696
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ku mos me pas renje me qmime tejet te larta per ni iphone x .
   
  beni20 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...