1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Shitje ne ebay problem

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga granitnit, 17 Dhjetor 2017.

 1. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje djem kam vendos me shit ni produkt ne ebay por nuk po kuptoj diqka un e kam vendos edhe me paypal me bo pagesa
  produktu esht bler prej ni blersit
  Foto pagesa qe esht ber nga blersi
  https://imgur.com/ZHTFtKh
  https://imgur.com/yNXqIly
  [​IMG]
  [​IMG]
  ne ebay po me tregon qe esht pagu po ashtu edhe ne email po kur po hi me mor adresen e tina per me dergu productin te aj po thot qe blersi nuk ka paguar ende
  https://imgur.com/a/b5M2z
  [​IMG]
  po ashtu edhe ne paypal nuk ka transaksione

  sipas juve qfar problemi munet me kan ? a esht ber pagesa apo sesht ber
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po qe bleresi i mire pyte ate nese i ka mar naj lek e-bay dhe per me qen me i sigurte kontakto support qe mos me ta fut bleresi.
   
 3. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk po kuptoj shum i nderuar a munesh pak ma ne detajisht mema spejgu.
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Buy now eshte apo me bid me te larte ?
   
 5. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Buy now e kom lan edhe me offert nese me afron dikush direkt 500 dollar
   
 6. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shiko, tek pjesa e transaksioneve ne Paypal, duhet te kuptosh menyren se si funksionon eBay ..
  Ne fillim, ti nxjerr produktin ne shitje
  Me pas, nje bleres e blene dhe parate qe ata blejne produktin i shkojne eBay.
  Pasi bleresi ka konfirmuar qe ka marre produktin qe ti i shite atehere eBay te dergon ty pagesen ...
  Duhet qe produktin qe do i dergosh te kete Tracking Number, ne menyre qe te dallosh nese produkti i ka shkuar bleresit .. sepse nese nuk ka traccking number, bleresi mund ta marri produktin, dhe ta shenoj sikur nuk i ka ardhur, dhe i kerkon eBay-t refund dhe merr dhe leket mbrapsht dhe produktin tend...
  :) .. SHpresoj te me kuptosh .. :) ...
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo je gabim !!! Leket duhet te vijne, nuk eshte kot 21 day pending.
   
 8. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me aq sa kam pare, di qe eBay ka te njejtin sistem shitjeje si AliExpress ..
   
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une kam shitur dhe me kane ardhur leket.

  @granitnit nuk e di ku mund te jete problemi, por kur doja te shisja nje telefon, me doli sold sikurse ty, por ai tipi nuk e bleu. Produktin nuk ja cova, por ebay me kerkoi te paguaja fee te ebay sepse aty dilte sold. Dmth kam kuptuar qe ebay eshte SHIT.
   
  enneaa pëlqen postimin.
 10. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Qfar me sygjeroni te bej ta heq nga shitja produktin apo tja dergoj ati blersit ?

  me erdh ky mesazh ne gmail
  https://imgur.com/CN8epdg
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shiko me kujdes nga kush email te erdhi ky mesazh ?
   
 12. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
 13. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Kur dikush blen nga Ebay, parat i shkojne shitesit ne PayPal dmth ne kete rast ty eshte deshtur qe ti te kesh te hollat (Edhe pse nuk lejohesh qe ti terheqesh brenda 1 periudhe kohore pra i ke Pending)

  Hyr tek Ebay
  Kliko My eBay nalt (Perfuni URL nga pjesa e Djathte)
  Ne Sidebarin e Majte ne fund kliko Sell
  Dhe Sold

  Bone Screenshot edhe posto ketu.

  Sa di une mirpo nuk jam i sigurte pasi qe kam harruar duhet qe ta lidhesh Ebay me PayPal qe te te vijne te hollat.
   
 14. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
 15. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Sigurohu qe osht e lidhne emaili i paypalit me emailin e ebay llogaris.
  So, both of them should be the same.

  Sa per kuriozitet ish kon mir me kqyr qfar rating ka buyer sa blerje ka bo edhe a tka kontaktu me ja bo ship produktit.

  Shenim: Tkisha tpreferu mos me bo Ship produktin pa i pa fonded ne PayPal.
   
 16. granitnit

  granitnit Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Jam shum i sigurt qe paypal e kam link me ebay sepse sit klikoj ne link me dergon ne paypal tem
  E kam shiku pak nuk ka shum rating blersi
  Dhe nuk me ka kontaktu per me i bo ship produktin
  Sa per kete te fundit ashtu mendova dhe un. Po pres 48 or me kqyr qka po ndodh flm shum te gjithve
   

Shpërndaje faqen

Loading...