1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Shes Shitet VPS unlimited

Tema tek 'Shitje' e hapur nga Hekuran, 3 Qershor 2019.

 1. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shes VPS prej OVH located in France. Me kto performanca:
  https://prnt.sc/nx07tg 8GB RAM , 3.10 GHz CPU , 50 GB HDD
  [​IMG]https://prnt.sc/nx09e0 Internet: 100 UP - 100 DOWN

  E kom pagu para 2 viteve per perdorim personal, pagesen e kom pas per disa muj po edhe masi e kena nderpre pagesen VPS prap funksionin n'mnyre normale qe ma shum se 1 vjet. Dmth ka shum mundsi qe ka me funksionu edhe per ni kohe shum t'gjate. Kontakto n'PM nese ka t'interesum, oferta ma e madhe fiton.
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,730
  Pëlqimet:
  1,202
  Pikë nga trofetë:
  243
  ti rrofsh per offerten por s'kuptova per cfare behet fjale
  si funksionon akoma pa bere pagesen ?
  si do sigurohet une qe do vazhdoje te funksionoj?
  po sikur te ma mbyllin accountin?


  fotot kane problem/nuk shfaqen
   
  Last edited: 3 Qershor 2019
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 3. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk e di qka ka pa kuptim ktu, e shpjegova mire qe pagesen e kena bo veq per disa muj, po edhe masi ka skadu koha nuk na kan mbyll VPS'n qe ma shum se 1 vjet. Nuk ka garancion edhe per sa kohe ka me vazhdu me funksionu, po besoj qe tpaken edhe disa muj ose vjet. Fotot muj me ti deshmu qe jon origjinale: https://imgur.com/a/kWtkmzr
   
 4. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mundesh mema dergu nje PM me cmim.
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,730
  Pëlqimet:
  1,202
  Pikë nga trofetë:
  243
  kete doja te thoshja
  flm
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Mos valle, eshte vps e vjedhur? edhe deshiron me e shit, se paku duhet te japesh kohen sa eshte dhe cmimin.
   
 7. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mos valle nuk di te lexosh lali? Nuk e di sa munesh me kuptu ti shkrim lexim po aty e shpjegova qe VPS nuk ka kohe t'caktume per arsye se osht gabim i sistemit t'OVH. Per cmim jom tu prit oferta ose marreveshje permes PM.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Vlla un di te lexoj lali, jam klient i ovh prandaj me ben cudi,sapo behet pagesa konfirmohet sa muaj eshte, madje dhe tek te dhenat e vps qe kam un aty shikohet se nca date mbaron. Ok lali? Ishalla e shet, mua sme intereson me kohe te pacaktuar.
   
 9. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  eka crack ndubrute garant e ka qel user aty , se une me ovh punoj qe 5 vjet , ovja si mos ta bon pagesen ta nal meniher ;)
   
  JetmirKs dhe immortal.boy pëlqejnë postimin.
 10. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Duhet me qit edhe deshmin qe e ke ble , pastaj mundesh me shit ..
   
 11. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po m'vjen keq per juve si Burdusha se qfare njerz jeni, pak dalloni prej atyne qe paragjykun edhe sulmun at grujen n'qytet.

  VPS u perdore per SA:MP gaming server, edhe kom plot fakte si foto edhe video qe e deshmoj pronesin tem t'VPS. Muj me ja deshmu shum let kushdo qe osht "i interesum" per marreveshje, me perjashtim t'Burdushav si ju.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Se pari ofendimet mbaji per vete. Se dyti ku eshte forum ku disa prej nesh jan antarsuar prej 2013 dhe i din diss rregulla se si funksionon shitja dhe blerje.Duket shume e çuditshme qe afati i perfundimit eshte i pacaktuar. Mbi kete fakt sbehet asnjelloj mardheshje se smund t dish a po paguan me lir se ta blesh direkt ne ovh apo me shtrenjt? Behu i llogjikshem. Te uroj shitje te mbare
   
 13. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  "Mos valle, eshte vps e vjedhur?"
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Ishte pyetje. Dhe sbesoj qe pas asaj duhete te hakerresh me ofendime. Gjithsesi dukesh se je i vogel. Te uroj suksese ne shitje. Dhe uroj qe te provosh ne forum qe je pagues i asaj vps.
   
 15. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Munesh me vazhdu me paragjykime nuk osht problem, veq ki pak respekt edhe mos bo spam pa nevoj. Peace
   
 16. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,000
  Pëlqimet:
  695
  Pikë nga trofetë:
  193
  Nuk deshta me u inkuadru ne kete teme por vetem nje sygjerim antarit @Hekuran

  Ti po tregohesh realist dhe po e thua te verteten, por kjo nuk eshte menyra e duhur per ta shit kete produkt tendin sod ne treg ka vps me bollëk dhe me qmime shum te lira dhe kur e paguan per 1 muaj e din qe ske problem per ate muaj, ndersa ti po u thua se vps ska garanci e ateher si kerkon qe dikush me ta ble ? Te lutem bëhu i matur dhe mos lejo qe te tjeret te tallen me ty pastaj.

  Gjithe te mirat
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 17. Hekuran

  Hekuran Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per at arsye edhe "cmimi" osht me marreveshje. Ni shembull shum i thjesht se qysh mun me funskionu osht psh vps ka cmimin 50 euro n'muaj, une ta shes per 50 Euro edhe nese nuk t'funksionon VPS t'pakten 3 muj ta jap opsionin per kthim parash. Kom pervoj t'mjaftushme n'shit-blerje edhe mnyrat se qysh funskionon. Per kto munet mu perdor paypal (me marreveshje) ose personi i tret qe garanton. Sidoqoft jom i zhgenjym me reagimin e disa anetareve qe akuzojn edhe japin paragjykime pa kurfar base ose t'drejte. Mu m'kushton kohe mu mirr me ta edhe "time is money". Sosht per mu qudit qe ka shum pak aktivitet n'forum per shkak t'paragjykimev edhe mungeses t'respektit prej njerzve t'tille.
   
 18. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po ti je tu fol palidhje o jaran , une s'kom pa kurr as s'kom ndëgju që një mega kompani si OVH të bëjë këto lloj gabimesh , kur në përgjithsi blerjet procesohen dhe llogariten në menyr automatike nga vet boti i kompanis ..

  Nëse gabon roboti në llogaritje ateher i gjith njerzimi jemi mbrapa me teknologji..
   
 19. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  o shoku 2 sende jon ktu , ja eke crack naj pc me dubrute tka ra bingo e ike qel user se maspari fakti par ovh ka rrjet mbi 1gbps , ty rrjeti tshkojke 90mbps ? qka thu ti ksaj pune , ose ose me lastschrift eke pagu kur ka ba ajo metoda me bank edhe tash podon me nxerr cash pare , ska zgjidhje tjeter.
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  O djema kadal mos u ngutni, se ngjajshem me ka ndodh edhe mua, ka dicka te vertet ketu.

  Me rregull OVH duhet me ta ndal aksesin ne sherbimin, por ndonjehere ndodhin gabime te mbrendshme shkaku qe OVH e ka nje politik shum te mire per sa i perket klienteve te vet, asnjihere nuk e ben DELETE serverin MENJEHERE nese nuk e vazhdon sherbimin, ose nuk e ben pagesen.

  Mua me ka ndodh qe kam patur nje Dedicated Server ne OVH, por ne te kam patur shum faqe JoFunksionale me nje email qe se kam hapur shpesh, dhe nuk e kam pa qe ka skaduar serveri, dhe kishin kaluar mbi 2 muaj, kur jam fut e kam pa kete gje, ne momentin qe e kam kry pagesen ma kan rikthy serverin e njejte me te gjitha dosjet ne te, edhe ate te dosjet e pa prekuara sikur qe i pata lan vet. Ketu jam bindur ne seriozitetin e tyre, dhe prandaj jan zgjidhja ime e pare kur behet fjale per dedicated servera, prandaj besoj qe tek rasti ne fjale ka ndodhur ndonje gabim i mbrendshem dhe nuk e kan verejtur.

  Por une nuk e kuptoj si mundesh me nxjere ne shitje nje VPS te ketij lloji, tek e fundit merre perdore per vete, sa te zgjate mos merr ne qaf tjeter kend, sepse tek e fundit ai qe do duhet me ble, nuk ka mundesi menaxhimi sepse do te duhesh tja japesh te gjith llogarin e OVH, e jo vetem te dhenat e VPS(user/pass).
   
  immortal.boy pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...