1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Shit-blerje e sigurt online?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga art2020, 21 Dhjetor 2016.

 1. art2020

  art2020 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  A ka naj menyre ose a ka mundesi me bo ni shitje apo blerje permes internetit, ne menyre te sigurt qe mos me mujt me u mashtru. (dmth me ti marr paret e mos me ta jep faqen ose diqka tjeter).
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Varesisht se cka je duke kerkuar per te shit/blere nese eshte webfaqe atehere te duhet nje ndermjetesues.
   
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  pagesa paypal , mundesh me ba refund mbrenda 21 diteve nqs nuk e merr pagesen.

  kur te krysh pagesen duhet ta shkrush se je tu ble fanpage edhe kur ban refund qon prova ku ai sta ka dhan fanpagen prsh e zam shembull edhe i merr leket mbrapsht 1000%
   
 4. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Te duhet ndermjetsues, sigurisht ndermjetsuesi duhet me qene i besueshem prej te dy paleve (bleresit dhe shitesit).

  Sa i perket pageses, antari me larte shume mire e ka cek qe me Paypal mund te kete rimbursim (refund/chargeback) dhe ju nese jeni shitesi, mbeteni pa para dhe pa fanpagage, per kete problem zgjidhja eshte Bitcoin, ktu gjasat per me bo refund/chargeback pas X konfirmimeve jane 0%.
   
 5. art2020

  art2020 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Flm, po ma konkretisht un jom ka du me ble ni Channel ne youtube edhe shitesi osht nga jasht, dmth pergjigja osht me paypal, ja dergoj parat edhe nese nuk ma jep aj channelin mundem me i kthy paret sigurt?
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  po sigurt veq tek komenti per transferten shkruje


  i am transfer $100 to buy from you this youtube channer : URL

  se kur ta shikoje paypali ne rast se shkon keq te ti ktheje parat menjehere
   
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Perdor escrow
   

Shpërndaje faqen

Loading...