1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Shiko.AL (Android App) - Filma, Seriale, TV

Tema tek 'Faqet Shqiptare' e hapur nga Albflix, 15 Shkurt 2020.

 1. Albflix

  Albflix Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje.
  Ju prezantoj aplikacionin tim të parë në android.
  Ky aplikacion ofron filma me titra shqip, seriale me titra shqip dhe kanale shqip.
  Aplikacionin mund ta shkarkoni në play store.
  Filmat jane te perkthyer nga stafi jone dmth nuk perfitojme nga puna e te tjereve. Kanalet mundohemi ti mbajm aktive dhe pa probleme.
  Reklama ka por nuk jane te tepruara, jane reklama google dhe shfaqen vetem 1 her para se t hapesh nje film apo kanal.

  [​IMG]
  [​IMG]

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shiko.al (Linku i Play Store)

  https://shiko-al.en.aptoide.com/?store_name=albacoderzz&app_id=50251340
  (Linku i Aptoide)
   
  miraxh dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 2. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Bravo per punen, mir e paskit bo
  deshta met pyt ao ka lejon playstore ksi lloj app qe ofrojn filma falas se e di qe nuk lejon mdoket per shkak copyright ?
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me pelqen dizajni i programit, eshte elegant dhe leht i perdorshem, keto jon sygjerimet e mia:
  1. Beje qe te mund te hapen filmat me player te jashtem (shembull Mx Player)
  2. Vendos me shume mundesi per me shiku filmin, serialin, dmth jo te bazohesh ne vetem nje link.
  3. Vendos opsion per shkarkim ne rast se ndokush deshiron qe ta shikoj ate film pa rrjet.
  4. Kushtet i lexova dhe nuk mu duken te kjarta, te preferoj qe te vendosesh kushte tjera.
  5. Largoj pergjegjesit nga vetja (shembull: programi sherben vetem per luajtjen (play) te filmave, asnje nga filmat tane nuk eshte i hostuar ne webfaqet tona etj)
  6. Google Playstore nuk i lejon keto gjera, kshtu qe pergaditu qe te marresh Ban nga Google (mund te ndodh herdo kurdo)

  Nje perparsi mjaft e madhe eshte qe ky program nuk kerkon akcese te veqanta ne telefon.
  Suksese

  Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
   
  Last edited: 24 Shkurt 2020
 4. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Me pelqen app si edhe ideja juaj, por mba parasysh qe pasi te arrihet nje far friction dhe te marresh shkarkime ne play store, Google do te ta heq aplikacionin.

  Me ka ndodhur mua te ma heqin aplikacionin pse beja video embed nga youtube, keshtu qe kije parasysh kete gje.
   
 5. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shum i mire urime
   
 6. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  650
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  73
  A mundet ti vendosesh opsion per cast per google googlechromecast sepss do te me duhej shum, suksese
   

Shpërndaje faqen

Loading...