1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Shes PageViews+Impressions Per Adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D3LL4, 23 Maj 2019.

 1. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  sti pagun viewsat o shok une bari nuk ha ti mos mkallzo per adsense mu.
  http://prntscr.com/nt1wpm
   
 2. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  a ti je tu e knaq(loqku) shokit , une jom prej kosove sun ta foli 100% gjuhen tane "gramatike" me rendsi mu kuptu.
   
 3. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  o si pagun viewsat o njeri se ktu paski nevoj shumica me ju dhan leksione per adsense , pagerpm 500 mu kan , parja vlersohet nga klikimi dhe reklama jo viewsat po sun po ju jap shkoll krejtve kshtuqe vazhdoni n'tjuven.
   
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  E dim ne ate se si paguan adsens, po mu po me intereson pse ke zgjedh te fitosh me pak nga bleresit e views kur ti thua qe nese un paguaj 50k views 30euro un do te fitoj marim shembull 60 euro, pra pse ti i shet kur me ato views do te fitosh me adsensin tend me shum se sa te paguajm ne per views.
   
 5. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  660
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  a mundesh me mi dergu disa view ne nje blog per test ?
   
 6. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Kerkoi te bej nje llogaritje te page per view CTR dhe impresion dhe te tregoje rezultatet live
   
 7. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  une nuk fitoj kurgja me pageviews po kur dikush ka klikime tmdhaja , duhet me pas pageviews ma shum per me pshtu prej disabled.
   
 8. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  shkrujum mesazh ti dergoj njo 10k.
   
 9. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Po kur ka klikime shum aj ka edhe shume me shume views po qka je tu fol o vlla thuj ti aj qe perdor clickjack hajde bleni views edhe qao mos meno qe na qe 2 dit merrem me kto pun edhe kurkush dej sod ska marr disable kur ka punu sipas rregullave
   
  @science pëlqen postimin.
 10. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  A mujti me marr vesh kush prej cilit source dergon trafikun ky ?
   
 11. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  ska shanc me marr vesh , veq qe muj met garantu real pageviews+impressions <3
   
 12. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shum mire bre vlla po psh une nuk guxoj me te pagu pa e dit sourcin.
  Sepse ndoshta me qat source nuk me pranohet traffiku ne nje kompani ku une punoj. (Shembull)

  Po te shkruj pm.
   
 13. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  per adsense ekom testum me njo 5 klienta tmi ka 100k ndit qe ju shes , kurr sum kan than qe ka problem bile impresions ikan pas x2 prej pageviews ;)
   
 14. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  243
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me duket pak e dyshimte.
  Nese arrin te besh vete kaq pageviews sa ke shkruar pse nuk i punon ato qe tu marresh lek? Preferon lek te sigurta vete? Pse nuk e zqaron ne fillim qe ka rrezikshmeri? :)

  Sepse njerezit luftojne te jene vete ali vete kadi pra zot ne punen e tyre kurse ti po kerkon te punesohesh tek te tjeret.. lol
  Ps: nuk me intereson sherbimi qe ofron ti por mu duk mese e arsyshme qe njerezit te mendojne keto qe sapo une thashe.
   
 15. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  ja doni mem tranu o njerz , ju a merrni vesh qe sum paguhen pageviewsat a duhet secillit mja cek ktu ,o burr une punoj me klikime , po une i boj vetit pageviews edhe sem duhet pv prej tjerve , veq klikime , e ndoshta dikujt i duhet pgv se klikime ka po i duhet me rrit shikushmerin e sene une ja kryj -_-
   
 16. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  243
  Pikë nga trofetë:
  53
  Qetsohu mik, e di si funksionon adsense dhe te siguroj qe nuk je i vetmi.
  Por nuk duhet te anashkalosh faktin qe pageviews ka rrezikshmeri.
  Google nuk vuan as per HDD as per DB kshuqe qe ta kuptosh ti ato jan te afte te ruajne cdo te dhene per vizitoret dhe sigurisht qe ka filtra me detektu proxy/vpn/bots/spammers etj etj. Por duke qene se kan shum trafik nuk jan te afte te veprojne shpejt tek kjo pjese dhe ty te duket si pune e paster.

  Pra rrezikshmeria ekzisto ne cdogje qe ben ti jasht rregullave qe ato kan vendosur per te mbrojtur reklamuesit e tyre!
   
 17. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bro kqyre google e morra c/p

  How much does Google AdSense pay per pageview? CPM Network earnings totally depend upon your traffic quality but you can expect anywhere between$1 – $3 per 1,000 impressions.

  Une jam ne telefon por kur mundesin e pare qe m'premton koha do ta dergoj screen nga adsense im, qe nga pageviews kam fituar permbi 500€.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 18. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  Në dritare rrija unë, në dritare rrije ti. Bukë me gjalp haja unë, bukë me gjizë haje ti. Eh sa Dashuri, sa dashuri....
   
 19. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ate kam shkruar edhe unë këtu Përgj 10
   

Shpërndaje faqen

Loading...