1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Shes PageViews+Impressions Per Adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D3LL4, 23 Maj 2019.

 1. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje Antar Te ITSHQIP
  Shes PageViews+Impressions Per Adsense Real PageViews.
  Shtetet:Te Gjitha Shtetet. Me Te Popullarizuarat(Gjermani,usa,uk,holand)
  Pack1: 50K Dita - Muaji 1.5Milion = 30 Euro
  Pack2: 100K Dita - Muaji 3Milion = 40 Euro
  Pack3: 300K Dita - Muaji 9 Milion = 60 Euro
  Pack4: 500K Dita - Muaji 15 Milion = 80 Euro
  Pack5: 1 Milion Dita - Muaji 30 Milion = 110 Euro.
  Te Interesuarit Mujn Mem Shkru Per Mashum Informata.
  E Sigurt 100%.
  Punoj Qe 7 Vite Me Ket Pun.
   
 2. Best Answer:
  Post #13 by DardanDaci, 24 Maj 2019
 3. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shoqi pa keqkuptime , ti po ja bene sikur keta qe po shesin lojra gjoja te kurdisura 50 eu ndeshja me dite sakt qe del lujn vet :D:D,, edhe ti se paku dite mi pas minimum 50K dite vizita gjermani, usa , uk e holland ski nevoj 30 mi shit po nxjerr 300 dite :D:D ,, kalo mire
   
  Alkeo, -K-M- dhe Flakroni pëlqejnë postimin.
 4. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese i nxerr ti 300 veq me pageviews ne adsense hajde lyp prej meje qat dush ;)
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  935
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  173
  PageViews nuk paguan gabim je.
   
 6. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  pageviews nuk pagun as 1 cent te vetme , te gjitha qe merren parasysh dhe qe paguhen jan klikimet , pageviews nevoiten per mos me pas limit per klikime.
   
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kuptohet qe nuk paguhen pageviews por ngga to vijne edhe clickat
   
 8. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  adsense nese ski pageviews ti qon klikat ninvalid clicks.
   
 9. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  po pa u llogarit views si ka me e njeh si click ?
  edhe nese jon real vizitat pse spo klikojkan kishe ?
   
 10. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  une smun tgarantoj per click o njeri , kush klikon klikon une tgarantoj per pageviews , kqyre postimin mir lexoje masnej komento.
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ti je gabim. Adsense paguan për pageviews. Kuptohet që nuk mund te krahasohet me klikimet por paguan. Gjithashtu duhet theksuae se shtetet duhet te jene premium si USA, Canada etj.
   
 12. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  ndegjo kam pas 800 klikme ne dit , edhe ikom bo vetit promote kom bo pageviews n800 klikime mi ka shtu veq 50 cent -_-
   
 13. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  por nuk do tthot qe mka pagu eka rrit cpc pak tani ka ndryshu per 50 cent.
   
 14. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  935
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  173
  Best Answer
  AdSense pagun shum pak o vlla per pageviews per ate arsye thash se nuk pagun sja vlen me adsense me u marr per pageviews ka kompani tjera te cilat pagujn ma mir.
   
  D3LL4 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 15. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk mundesh me shit pageviews.
  As impression nuk mundesh me shit.

  7 vite provoj dhe hala nuk i ke kuptu pageviews, impressionat.

  Ndryshi titullin ne shes traffic...pasi qe pageviews dhe impressioni nuk nvaren nga ti. Nejse
   
  Poshnjari dhe bmwplako pëlqejnë postimin.
 16. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Un e kom lexu mir postimin dhe komentet qe i ke bo perqata edhe komentova
  Nese je tu shit views fake por qe nuk detektohen nga adsense kallxo se na bari nuk hajm
  E nese jon real ti thuj shes trafik a klikojn a nuk klikojn ti normale se smunesh askujt me ja siguru
  Perhendetje
   
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ki djali po don me than qe ka lek per te shit, lek me ble me lek, sun e kuptoj un ket pse ti ke nevoj te shesesh views qe sjellin fitime te sigurt kur ti fitimin e paske te garantuar me ate trafik me bollek qe paske, ti ke zgjedh te fitosh me pak ne vend se te fitosh me shum.
   
  getrich dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 18. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pershendetje, sigurisht per adsense rrezikohet shume qe eshte brenda, po me thuaj pak nga i merr keto pageview, jan nga social network, si fb, instagram apo menyra te tjera alternative.
  Faleminderit paraprakisht, dhe si i mat ti 50k kur un kam dhe vizita te tjera.
   
 19. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  660
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  a muj me bisedu me ty pv shkrum per pageview
   
 20. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Shkurt muhabeti o ka investu ne sajte me te medha dhe do te heqin qafe keto ose nuk. Arrij t'a kuptoj .desha te blija nga nje shok qe ankohesh nga Google edhe kur desha t'ia blija tha jo .
   
 21. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  ju lutem mesoni te shkruani shqip se na hoqet trurin duke hamenduar se cfare doni te thoni.
   
  @science dhe RexhepS pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...