1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Share data between pc

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga igliramaj, 31 Mars 2018.

 1. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mirembrema te gjitheve .!
  Atehere dua nje ndihme cfr duhet bej qe te kem akses te pc punes nderkohe qe jam ne shpi tek pc ne shpi sepse ka raste duhet te mare info nga pc i punes .?
  Ju Flm .
  Pres nje pergjgje
   
 2. Best Answer:
  Post #5 by Lodvald, 31 Mars 2018
 3. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  38
  teamviewer
  veqse duhet qe te dy pc te jen on dhe tken teamviewer
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 4. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  kte e dija po mendova mos lidhje me Ip
   
 5. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po mundesh nese ne pun ke ip real pastaj prej shpis mundesh te kyqesh remote
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Best Answer
  remote desktop nuk te ofron benefitet e teamviwer , pasi vete e kam .

  hyn tek remote desktop edhe e ben public te aksesueshem ne lan.

  vendos ip manuale ne kompjuter.
  e provon nga nje kompjuter tj ne rrjet a e kap dot me ip lokale ( prsh 192.168.1.3) pastaj hyn ne ruterin kryesor edhe i ben port forward asaj ip ne porten 3389 ose ne nje port tj qe ti menon se eshte e lire.

  futesh me remode veq me ip tende publike ( 185.45.75.x) Pershembull ti mund te kesh nje range tj. edhe logohesh ne kompjuter pastaj me username edhe pasw te pc,

  kujdes pc duhet me username edhe pasword te forte.
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,322
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Provo njëherë edhe remote të google
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 8. Alban16

  Alban16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  128
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje
  Krijo nje llogari ne teamview edhe logohu ne pc e punes dhe ne te shtepise . Sa here te kesh nevoje hyr nga teamview me ane te llogarise tende . Nese te duhen vetem file nga pc i punes atehere instalo nje google drive ose cloud tjeter edhe mund te kesh akses sa here te duash ne te dhenat e tua.
   
  igliramaj pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...