1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Server counter strike 1.6?

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga -em-, 4 Prill 2020.

 1. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje,

  Dua te krijoj nje server CS 1.6 per te luajtur me disa miq online. Eshte e mundur ta krijoj nga PC qe kam?
  Une kam CS nga steam, nese ky informacion ndihmon me dicka.
  Do preferoja ndonje metode te thjeshtuat :D
  Nese blej nje server online, pranon lojtare steam dhe non steam?
  Mund te me sugjeroni ndonje site qe ofron kete sherbim?

  Faleminderit
   
 2. Sytrim Berisha

  Sytrim Berisha Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  917
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  173
  Nese ke IP te dedikuar mund ta hapesh nga PC , nese nuk ke ne ofrojme CS 1.6 Servera qe funksjonojn ne Steam dhe Non-Steam.
   
 4. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa kushton nje server ku mund te luajne 4-6 vete dhe disa bots (sa per numer)?

  Si mund te verifikoj nese kam IP te dedikuar? Me perpara kur kam krijuar server duhet te kisha IP statike.
  Sdq, sa kushton nje server per 4-6 vete dhe disa bots? Serveri duhet te pranoi steam dhe non steam.

  Faleminderit
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  917
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  173
  Hape cmd dhe shkruaj ipconfig /all

  Shiko tek Ipv4 , nese fillon me 192.168 ose me 10 , nuk e ke statike dmth jo reale.
  Me sa di un ISP shqiptare nuk lshojn IP Statike pa pasur nje biznes.
  Qdo te mire
   
 6. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Faleminderit. fillon me 192.168. Ne rreull, varianti i vetem eshte te blej nje server.
  Sa kushton nje server? Nuk eshte e thene te jete me location Albania.
   
 7. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  5euro 32 slot me duket osht
   
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  917
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  173
  https://my.dedi.al/cart.php?gid=7
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  917
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  173
  Ktu mund ta shohesh nje video se si punojn game serveret qe i hostojm ne , https://dedi.al/gameserver.html
   
 10. Inpu

  Inpu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  269
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kjo eshte ip lokale jo publike. Nqs ai ka IP statike duhet ta bej forward serverin lokal ne publik.
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...