1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Serial] Mr. Robot (Hacking)

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Fannol Gashi, 7 Gusht 2015.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tung,

  Une veq jam duke e shiqu por thash ta ndaj edhe me ju kete serial. Quhet Mr. Robot dhe ka te beje me hacking perdorimi i TOR, firewalls, brute-force etj..

  Kete jav ka dal episodi i 8 i sezones se pare.  Edhe emrat e epizodave jane interesant :D:
  eps1.0_hellofriend.mov
  eps1.1_ones-and-zer0es.mpeg
  eps1.2_d3bug.mkv
  eps1.3_da3m0ns.mp4
  eps1.4_3xpl0its.wmv
  eps1.5_br4ve-trave1er.asf
  eps1.6_v1ew-s0urce.flv
  eps1.7_wh1ter0se.m4v
  eps1.8_m1rr0r1ng.qt
  eps1.9_zer0-day.avi​
   
  Last edited: 7 Gusht 2015
  Tanni, meteora, Main dhe 8 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Drejten me te thon kur e pash titullin "serial Mc. robot Hacking" mendova qe po kerkon serial number per kete program te hackingut hahaha
   
  boom3rang dhe Fannol Gashi pëlqejnë postimin.
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Hahahahahaha :D
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une e kam pare deri tek episodi i 4 tash skam Pc :p Jua keshilloj.
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  shum osht i mir ja vlen, edhe pse ja ka nis me mu ba bajat kapak se po na bjen me prit koxha gat ka 1 jav, sjemi msu na kshtu :p
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.
 6. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  @Fannol Gashi, titulli i serise mu doke shume sdi .. palidhje, po kur e kshyra kete trailer e futa ne liste edhe kete seri, veq nuk kom qef me prit serine deri sa t'del tregoni kur kryhet sezoni i pare e kshyri tani :)

  Patem bisedu per seriale qe ja vlejn me shiku, qe mundesh hape nje teme edhe me tani e postoj nje liste teme qe e kom,normal jo me postu seriala t'kategoris Gjymysh, Kasandra etj, edhe anetaret tjere postojne, se kur e kry nje serial shume kerkoj me gjet nje serial te atij stili/zhanri.
   
 7. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  ku mujm me e pa cilsi tmir?
   
 8. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Deri tash çdo episod ja ka vlejt besoj qe ka me vazhdu n'ket ritëm.

  Worth watching!
   
 9. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Pse nuk po e qelni nje TEME veq per Filma/Seriale per teknologji ?
   
 10. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Faleminderit shume qe e ndave kete serial me ne ,moti kom lyp ksi seriala rreth IT-se. Per ata qe nuk e dine shume mire gjuhen angleze (sikur un :p ) atehere mund t'i shikojne te gjitha episodat me perkthim ne gjuhen shqipe ne linkun me poshte:
  Code:
  http://seriale.filma24-al.net/mr-robot/
   
  boom3rang dhe Fannol Gashi pëlqejnë postimin.
 11. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ku me i pa episodat me kualitet shume te mire?
   
 12. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  E bukur kjo , meniher u kyqa diqka qe ja vlen te shikohet , flm per kete postim Fannol.

  Ky tipi qe luan tamam hacker syt e fryt hahaah :p
   
 13. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  A di kush kur esht sezoni i dyt se pjeset qe kan dal derim tsh i pash krejt :p
   
 14. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk ka date te sakte por ne 2016 fillon.
   
 15. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
 16. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
 17. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  @boom3rang hyna te qajo faqe,edhe po ma qet mesazh per me kontaktu me stafin siduket.A ka mujt permes kesaj faqe me me monituru ne internet apo e kan ba vetem per hajgare :p .

  Foto: [​IMG][​IMG]
   
 18. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  @networkcoder eshte vetem per show, dhe imellen me siguri do te perdorin si newsletter, met lajmru per dicka te re ne lidhje me filmin.
   
  albion65 dhe networkcoder pëlqejnë postimin.
 19. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,102
  Pëlqimet:
  291
  Pikë nga trofetë:
  128
  Ide e mire kjo e serialeve pasi ka shume seriale te mira te ranguara lart ne IMDB dhe qe ja vlejn te shikohen edhe secili antare mund ti shperndaj me njeri tjetrin ne forum.
   
 20. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  E Shikova Pjesen e 1 dhe te 2 dej ne Gjyse met vertet mendoj se eshte nje Film per te humbur kohen kot sepse eshte shum i Perzim saqe nuk eshte mir me shiku me Familje.

  Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
   

Shpërndaje faqen

Loading...