1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sergio Aguero Signature | Tutorial

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga DynamiTee., 10 Nëntor 2011.

 1. DynamiTee.

  DynamiTee. Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  perfundimi asht ky

  [​IMG]

  shkojm new layer 480x140
  marim texturen 1 edhe vendosim normal 100%

  marim renderin tash edhe i japim efektet :
  [​IMG]


  1 ...luminocity
  ..2...softlight
  ..3...screen 50 opacity

  qesim textin edhe marim ket perfundim :

  [​IMG]

  texture 2 ..softlight
  [​IMG]

  texture3..multyply
  [​IMG]

  texture4.. softlight
  [​IMG]

  texture5..colordodge
  [​IMG]

  texture6.. screen
  [​IMG]

  texture7..screen
  [​IMG]

  perfundimi
  [​IMG]
   
 2. -atdhe

  -atdhe Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,378
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  nuk e di veq m;doket qe ne SGFX eshte ky tutorial,te pakten autorin permene
   
 3. dali

  dali Anëtar Aktiv

  Postimet:
  143
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ky Tutorial osht en edhe ne youtube!
   

Shpërndaje faqen

Loading...